Do kníhkupectiev prichádza predloha filmu Kandidát

Michal Havran a Maroš Hečko - Kandidát
Michal Havran a Maroš Hečko - Kandidát Foto: inaque.sk

BRATISLAVA 30. septembra (WEBNOVINY) – V prvý októbrový deň sa na pulty kníhkupectiev dostane kniha Kandidát autorov Michala Havrana a Maroša Hečka.

Tí na 256 stranách prinášajú politickú frašku, v rámci ktorej zobrazujú, čo sa na Slovensku udialo, deje a ľahko udiať môže.

Knižné vydanie Kandidáta sa stalo podkladom pre rovnomenné filmové spracovanie v réžii Jonáša Karáska. Jeho premiéra je naplánovaná na 10. októbra.

Dej románu Kandidát sa odohráva počas prezidentskej kampane pred nekonkrétnymi prezidentskými voľbami. Hlavný hrdina sa živí odpočúvaním a písaním denníkov. Netuší, pre koho pracuje.

Sleduje a odpočúva biskupa Jozefa, šialeného majiteľa reklamnej agentúry Adama Lamberta a nevýrazného prezidentského kandidáta s írečitým menom Potôň. Nadšenie z novej zákazky však vystrieda znechutenie z manipulačných hier vplyvných ľudí.

Maroš Hečko je hudobník, scenárista, básnik a textár skupín Free Faces, Bezmocná hŕstka a Home Made Mutant. Vydal knihu poviedok Vyhorení (2012) a zbierky básní Pitbull Report (2004) a Metrofóbia (2012).

Novinár a teológ Michal Havran sa venuje politickej eschatológii. Medzi jeho najnovšie experimentálne básnické projekty patria Kúpele, Manifest analfabeta a preklad básní francúzskeho symbolistu Aloysiusa Bertranda.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka vydavateľstva Ikar Mária Lešková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Havran