Do osemfinále aj Barca, Inter Miláno a Stuttgart

Inter_milano

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) – V osemfinále futbalovej Ligy majstrov 2009/2010 sa predstavia aj FC Barcelona, Inter Miláno, VfB Stuttgart a Olympiakos Pireus. Rozhodli o tom stredajšie stretnutia záverečného 6. kola v E, F, G a H-skupine v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži.

Prekvapenie na úkor favorita sa napokon nekonalo v Stuttgarte. Domáci VfB nedal šancu prekvapeniu doterajšieho priebehu súťaže rumunskému šampiónovi Unirea Urziceni a zvíťazil 3:1. Základ svojho úspechu položili hráči nemeckého mužstva už v úvode duelu, keď v 11. min viedli 3:0 zásluhou presných zásahov rumunského legionára Cipriana Maricu, Christiana Träscha a ruského útočníka Pavla Pogrebňaka. V drese rumunského majstra sa presadil krátko po plčasovej prestávke António Semedo. Nový tréner Stuttgartu Christian Gross zatiaľ spĺňa svoje vyhlásenia o zachránení stratenej sezóny. Vypadnutie z európskeho pohára číslo 1 odvrátil, keď „švábi“ obsadili postupovú druhú priečku v G-skupine a predstavia sa aj v jarných vyraďovacích bojoch. Už istým postupujúcim z „géčka“ bol španielsky FC Sevilla, ktorý v stredu zdolal v domácom prostredí Glasgow Rangers 1:0. V šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2009/2010 sa predstaví Unirea Urziceni.

Z F-skupiny postúpili do ďalších bojov, podľa predpokladov, favorizované tímy FC Barcelona a Inter Miláno. Španielsky šampión zvíťazil na ihrisku ukrajinského Dinama Kyjev 2:1. Zverenci Pepa Guardiolu prehrávali už od 2. min 0:1, keď sa presadil Milevskij. Ešte v prvom polčase vyrovnal Xavi Hernández, ktorý bol na konci krásnej kombinačnej akcie Barcelony a skóre uzavrel ukážkovým priamym kopom famózny argentínsky krídelník Lionel Messi. Taliansky majster zvíťazil nad ruským Rubinom Kazaň 2:0. Góly strieľali kamerunský kanonier Samuel Eto´o a Mario Balotelli. V EL UEFA sa vyraďovacej fáze predstaví Rubin Kazaň.

V E-skupine bolo o postupujúcich rozhodnuté už pred záverečným kolom. Do osemfinále sa kvalifikovali Olympique Lyon, ktorý s prehľadom zvíťazil nad maďarským DVSC Debrecín 4:0. V druhom stredajšom zápase „éčka“ prehral trápiaci sa Liverpool s postupujúcou Fiorentinou 1:2. Tím z Anfield Road viedol zásluhou Yossiho Benayouna, po polčasovej prestávke vyrovnal na 1:1 dánsky stredopoliar Martin Jörgensen a skóre uzavrel kanonier Alberto Gilardino gólom v nadstavenom čase. Slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel odohral v drese „The Reds“ celý zápas a ako slabá útecha mu môže slúžiť fakt, že so spoluhráčmi zabojujú o trofej v druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaži.

V H-skupine triumfoval Olympiakos Pireus nad Arsenalom Londýn najtesnejším rozdielom 1:0 a postúpil do osemfinále. Jediný gól stretnutia zaznamenal brazílsky legionár Leonardo. Tréner aglického klubu Arséne Wenger však dal prednosť v zostave viacerým mladíkom a nechal odpočívať svojich kľúčových zverencov. Do Európskej ligy UEFA sa prebojoval belgický Standard Liége. Belgický klub vydrel remízu 1:1 s holandským šampiónom AZ Alkmaar až gólom v piatej minúte nadstaveného času. Šťastným strelcom vyrovnávajúceho gólu bol brankár Sinan Bolat.

Výsledky – streda:

E-skupina:

FC Liverpool (Angl.) – AC Fiorentina (Tal.) 1:2 (1:0)

Góly: 43. Benayoun – 63. Jörgensen, 90.+ Gilardino, rozhodoval: Škomina (Slovin.)

Olympique Lyon (Fr.) – DVSC Debrecín (Maď.) 4:0 (2:0)

Góly: 25. Gomis, 44. Michel Bastos, 59. Pjanič, 76. Aly Cissokho, rozhodoval: Meyer (Nem.)

F-skupina:

Inter Miláno (Tal.) – Rubin Kazaň (Rus.) 2:0 (1:0)

Góly: 31. Eto’o, 64. Balotelli, rozhodoval: Vink (Hol.)

Dinamo Kyjev (Ukr.) – FC Barcelona (Šp.) 1:2 (1:1)

Góly: 2. Milevskij – 33. Xavi Hernández, 86. Messi, rozhodoval: Webb (Angl.)

G-skupina:

VfB Stuttgart (Nem.) – Unirea Urziceni (Rum.) 3:1 (3:0)

Góly: 5. Marica, 8. Träsch, 11. Pogrebňak – 46. Semedo, rozhodoval: Kassai (Maď.)

FC Sevilla (Šp.) – Glasgow Rangers (Škót.) 1:0 (1:0)

Gól: 8. Kanouté (z pok. kopu), rozhodoval: Layec (Fr.)