Dobrá správa pre špecialistov aj pre pacientov – Union pošle každému odbornému lekárovi finančný bonus

Portrait of a cheerful doctor in modern office.
Foto: Getty Images

Márne klopanie na zamknuté dvere u lekára špecialistu by poistenci Unionu toto leto nemali zažiť. V rámci podpory  rozbehu ambulancií odborných lekárov a obnovenia štandardného ordinovania pošle ZP Union lekárom nečakanú finančnú injekciu. „Predpokladáme, že v druhom polroku 2020 budú poskytovatelia zdravotnej starostlivosti dobiehať výpadky v poskytovaní zdravotnej starostlivosti z titulu obmedzení spôsobených šírením ochorenia COVID-19. Preto sme sa rozhodli prijať ďalšie opatrenia na ich podporu a v konečnom dôsledku aj na podporu našich poistencov,“ vysvetľuje Elena Májeková, šéfka sekcie zdravotného poistenia Union.

Poisťovňa pošle všetkým hodnoteným lekárom-špecialistom  výnimočný bonus, na ktorý by za iných okolností mali lekári nárok len po splnení viacerých podmienok. Každému hodnotenému ambulantnému poskytovateľovi ŠAS paušálne prizná plný bonus, ktorý predstavuje až 14 %-né prilepšenie k základnej cene bodu. „Toto rozhodnutie sme prijali napriek tomu, že väčšine poskytovateľov sa nepodarilo splniť všetky sledované ukazovatele. Samozrejme aj naďalej nám záleží na zvyšovaní kvality a efektivity poskytovania zdravotnej starostlivosti a zvyšovaní úrovne elektronizácie. A preto tým poskytovateľom ŠAS, ktorí mali plný bonus aj doteraz, ho vylepšíme tiež.“ hovorí Májeková.

V tomto období je mimoriadne dôležitá dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre poistencov. V prospech dostupnosti zdravotnej starostlivosti hrá aj skutočnosť, že ambulantní špecialisti a ambulantné zariadenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti majú v Unione bezlimitné prostredie.  Ako jediná poisťovňa dokonca nevyžadujeme predchádzajúce schválenie na bežné plánované zákroky jednodňovej zdravotnej starostlivosti.

„Takisto aj od 01.07.2020 pokračujeme v uhrádzaní výkonov tzv. telemedicíny, ktorá si našla svoje uplatnenie najmä u všeobecných lekárov. Ale využívajú ju aj ambulantní špecialisti a gynekológovia,“ uzatvára Májeková.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom