Dobroslav Trnka sa postaví pred disciplinárnu komisiu, vytýčili termín pojednávania

Dobroslav Trnka
Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Pojednávanie disciplinárnej komisie voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi T. je naplánované na 2. júna. Vyplýva to z rozpisu ústnych pojednávaní disciplinárnych komisií na internetovej stránke Generálnej prokuratúry SR. Návrh na disciplinárne konanie voči Dobroslavovi T. bol podaný v októbri minulého roku pre dva skutky.

Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava T. 16. januára tohto roku zadržali a obvinili z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa

Prípad sa týkal videonahrávky, na ktorej vtedajší minister financií za Smer-SD Ján Počiatek žiada vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava T. o pomoc v kauze Tipos.

Kauza sa týkala splátky v prepočte zhruba 13 miliónov eur v prospech cyperskej spoločnosti Lemikon, ktorá vyhrala na Najvyššom súde SR spor o ochranné známky so štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos.

Policajti však následne na pokyn dozorového prokurátora Dobroslava T. prepustili a bolo mu zrušené obvinenie. V médiách tiež rezonovala kauza nahrávky jeho rozhovoru s neskôr viacnásobne stíhaným Marianom K.

Dobroslav T. bol na čele prokuratúry v rokoch 2004 až 2011. Od októbra minulého roku má pozastavený výkon funkcie prokurátora.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dobroslav TrnkaJán Počiatek
Firmy a inštitúcie SMER-SD