Dokument o Hillary Clintonovej pre nezáujem nebude natočený

Hillary clintonova
hillary clintonova Foto: SITA/AP

WASHINGTON 1. októbra (WEBNOVINY) – Americký režisér zrušil svoje plány natočiť dokumentárny film o bývalej ministerke zahraničných vecí Hillary Clintonovej.

Filmár prostredníctvom médií oznámil, že pre nezáujem nemôže natočiť film, na ktorý by mohol byť hrdý. Charles Ferguson poukázal zároveň na neochotu spolupracovať zo strany dvoch dominantných politických hnutí v USA – republikánov aj demokratov.

Pochopenie nenašiel ani u samotných Clintonovcov. Ferguson, ktorý získal Oscara za dokument o finančnej kríze s názvom Inside Job, uviedol, že chcel pre televíziu CNN vyprodukovať „objektívny, viditeľný a kontroverzný“ film o bývalej prvej dáme.

Kým republikáni to označili za prípadnú propagáciu Clintonovej osoby v súvislosti s jej možnou kandidatúrou v prezidentských voľbách v roku 2016, demokrati podľa neho nechceli hovoriť na kameru.

Spomedzi viac ako sto ľudí boli ochotní prehovoriť iba dvaja ľudia. Ako uviedol, „je to víťazstvo pre Clintonovcov a pre stroje na peniaze, ktorými sa obe politické strany teraz stali“.

Clintonovej, rodáčke z Chicaga, v roku 2008 iba tesne unikla prezidentská nominácia Demokratickej strany do boja proti republikánovi Johnovi McCainovi. O tú ju po tvrdom boji nakoniec pripravil súčasný prezident Barack Obama. Ten si ju však po svojom volebnom víťazstve vybral za ministerku zahraničných vecí. Samotná bývalá americká senátorka sa však zatiaľ k svojej možnej kandidatúre vyjadruje hmlisto. Faktom ale zostáva, že je najpopulárnejším americkým politikom súčasnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaHillary Clintonová