Dominika Cibulková na Roland Garros presvedčivo zvíťazila

Cibulková - Curenková 6:1, 6:4
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas zápasu prvého kola na Roland Garros, v ktorom porazila Ukrajinku Lesiu Curenkovú 6:1, 6:4. Foto: SITA/AP

PARÍŽ 28. mája (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako šestnásta zvíťazila v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži nad Ukrajinkou Lesiou Curenkovou v ich druhom vzájomnom súboji za 76 minút presvedčivo 6:1, 6:4.

Nadviazala tým na porovnateľne hladký úspech 6:3, 6:2, ktorý dosiahla 5. mája v Madride. Obe figurujú v prehľade šampiónok bratislavského podujatia ITF Slovak Open – Cibulková od sezóny 2006, čoskoro takisto 24-ročná Curenková sa v NTC radovala predvlani. Ukrajinka figuruje na 75. pozícii v renkingu WTA, k 13. máju bola na 68. mieste.

Obrazom: Dominika Cibulková postúpila do 2. kola

Ukrajinská tenistka Lesia Curenková počas zápasu prvého kola na Roland Garros, v ktorom prehrala s Dominikou Cibulkovou 1:6, 4:6. Foto: SITA/AP

„Najmä v prvom sete a na začiatku druhého som hrala naozaj výborne. Po tom nedávnom vzájomnom zápase v Madride som bola na ňu pripravená. Stopercentne som už vedela, čo od súperky očakávať, poznala som jej slabiny a v tom spočíval rozdiel. Aj preto jej išlo nejakých 70 percent loptičiek do forhendu a minimum do bekhendu. V druhom sete som si to trošku skomplikovala, za stavu 4:2 som porobila hlúpe chyby, ale dobre som sa naštartovala naspäť. Gem na 5:4 som zvládla famózne a na 6:4 takisto,“ povedala Dominika Cibulková v konferenčnom telefonáte pre slovenské tlačové agentúry a dodala: „Takýto zápas v 1. kole grandslamového turnaja – ak sa vyhrá – je dôležitý a môže mať pozitívny vplyv na pokračovanie. Úvody sú vždy náročné, bojuje sa naozaj o každú loptičku, hoci to môže znieť ako klišé. Pozerala som v šatni zápas Bartoliovej, ktorá je veľká bojovníčka. Motivovalo ma to. Aj ja som do toho išla stále naplno bez ohľadu na skóre – či bolo aj 0:30 alebo 15:40. Celkovo to bol ťažký deň. Prišla som do areálu už o desiatej a ešte som sa stihla rozohrať, ale potom som stále bola v šatni, všade v zázemí veľa ľudí. Nebolo to jednoduché. Trochu ma prekvapilo, že napokon neodložili akurát môj zápas a ešte jeden. Už to vyzeralo všelijako, ale v tomto momente som rada, že som to predsa odohrala a stihla som to ukončiť nejakých dvadsať minút pred tmou, lebo v stredu budem mať voľný deň a inak by som mala zápasy za sebou.“

Semifinalistka medzinárodných otvorených majstrovstiev Francúzska 2009 Cibulková si v 2. kole zmeria sily s 25-ročnou novozélandskou rekonvalescentkou s chorvátskym pôvodom Marinou Erakovicovou (92., bola už aj na 39. stupienku), ktorú prekonala – zhodne vo dvoch setoch na tvrdom povrchu – v sezóne 2011 v Stanforde a vlani v Carlsbade (napokon tam získala trofej). Už má istotu 100 bodov do hodnotenia, v ktorom figuruje na 16. priečke, a prémie 35 000 eur.

Niekdajšia dvanástka renkingu Cibulková obhajuje pri Seine vlaňajší prienik do štvrťfinále. Na nasledujúcich troch podujatiach veľkej štvorky sa prebojovala najďalej do 3. kola, a to na newyorských US Open.

V prípade postupu medzi najlepších 32 tenistiek v Paríži by určite čelila Američanke – Vanii Kingovej alebo Sloane Stephensovej.

Na osemfinálové 4. kolo je žrebom a nasadením teoreticky načrtnutý jej súboj s ruskou obhajkyňou titulu Mariou Šarapovovou, ktorej Cibulková pred štyrmi rokmi na svojom zatiaľ životnom grandslamovom turnaji takmer dala vo štvrťfinále dvojitého kanára.

V utorok sa nedarilo ďalšej Slovenke Daniele Hantuchovej, ktorá prehrala so Srbkou Jelenou Jankovičovou 4:6, 6:7 a to aj napriek tomu, že v druhom sete vyhrávala 5:0.

Dvojhra žien – 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR-16) – Lesia Curenková (Ukr.) 6:1, 6:4 za 76 minút (32, 44)