Dominika Cibulková si v Tokiu zahrá v osemfinále

Cibulková
Slovenská tenistka Dominika Cibulková Foto: Archívne foto SITA, AP

TOKIO 25. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do osemfinálového 3. kola na turnaji WTA v japonskom Tokiu.

V utorkovom súboji 2. kola si za 78 minút poradila s Číňankou Ťie Čeng 6:0, 6:3. Cibulková na kurte najmä v prvom sete jednoznačne dominovala.

Prvý gem stratila až v ôsmej hre pri podaní súperky. Za stavu 3:1 v druhom sete prehrala Cibulková prvý raz svoje podanie, keď súperka využila hneď prvý brejkbal.

Turnajová dvanástka definitívne zlomila odpor Číňanky pri jej servise v ôsmej hre druhého setu a v deviatej premenila druhý mečbal. V osemfinále nastúpi Cibulková proti víťazke zápasu Samantha Stosurová (Aus.-8) – Francesca Schiavoneová (Tal.).

Janette Husárová skončila vo štvorhre

Slovenská tenistka Janette Husárová sa v Tokiu rozlúčila v utorkovom 1. kole štvorhry, v ktorom spoločne s Galinou Voskobojevovou prehrali s americkou dvojicou Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová 6:7 (4), 3:6. Zápas trval 83 minút.

Husárová s Voskobojevovou si za účasť v prvom kole v Tokiu pripísali do rebríčka WTA pre štvorhru 1 bod a získali finančnú prémiu 9150 dolárov.

Výsledok:

Dvojhra – 2. kolo:

Dominika Cibulková (SR-12) – Ťie Čeng (Čína) 6:0, 6:3 za 78 min

Štvorhra – 1. kolo:

Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (USA) – Janette Husárová, Galina Voskobojevová (SR/Kaz.) 7:6 (4), 6:3

* turnaj WTA Toray Pan Pacific Open v japonskom Tokiu (Premier, dotácia 2 168 400 USD, tvrdý povrch)

Viac k osobe Dominika CibulkováFrancesca SchiavoneováJanette HusarováSamantha StosurováŤie Čeng