Dominika Cibulková v rímskom štvrťfinále neuspela

Dominika Cibulková
Slovenská tenistka Dominika Cibulková počas súboja v Číňankou Na Li. Foto: SITA/AP
Cibulkova husarova

RÍM 18. mája (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková na turnaji v Ríme nestačila na Číňanku Na Li a nepostúpila do svojho druhého tohtoročného a celkovo dvanásteho semifinále na okruhu WTA. V piatkovom štvrťfinále podľahla tejto súperke aj tretí raz v kariére, druhý raz na antuke za 92 minút 1:6, 6:7 (4) .

Cibulkovej vôbec nevyšiel vstup do zápasu, dvakrát za sebou prehrala svoje podanie a za 9 minút bolo 0:4.

Až za tohto stavu prvý raz využila svoj servis, ale bola to jej jediná víťazná hra v dejstve, v ktorom sa nedostala k žiadnemu brejkbalu. V siedmom geme pri svojom podaní odvrátila prvá dva setbaly, ale tretí už nie a za 29 minút prehrala prvý set 1:6.

V druhom sete zaostávala znova 0:4, ale zdramatizovala ho dvoma brejkmi zo štyroch ponúknutých na 1:4 a 4:5 a dotiahla vývoj do tajbrejku, kde Na Li využila druhý mečbal.

Stretnutie sa dlho vyvíjalo v môj prospech. V druhom sete som viedla 4:0, ale nedokázala som stretnutie skôr rozhodnúť, s čím mávam dosť často problém. Súperka sa dostala späť do zápasu, napokon som to však našťastie zvládla v tajbrejku,“ dodala Na Li.

Cibulková do štvrťfinále prenikla najmä vďaka tomu, že svetová jednotka Viktoria Azarenková nenastúpila na štvrtkový duel 3. kola pre zranenie ramena.

Za účasť v najlepšej osmičke sa na turnaji WTA Internazionali BNL d´Italia v Ríme rozdáva 44 250 dolárov a 225 bodov do singlového rebríčka.

Bez ohľadu na piatkovú prehru si Cibulková v Ríme zabezpečila také nasadenie na grandslamovom Roland Garros, vďaka ktorému sa s rebríčkovo vyššie postavenou tenistkou bude môcť stretnúť najskôr v osemfinálovom 4. kole.

Dominika Cibulková mala nastúpiť v piatok aj na štvrťfinále štvorhry. Jej deblová partnerka, Slovenka Janette Husárová však pre zdravotné problémy na zápas nastúpiť nemohla.

„Už týždeň ma pobolieva chrbát, pred parížskym Roland Garros radšej nechcem nič riskovať. Veľmi ma to mrzí, ale s Dominikou sme sa radšej dohodli na takomto riešení,“ povedala pre agentúru SITA deblová majsterka sveta spred desiatich rokov a niekdajšia trojka príslušného svetového rebríčka Janette Husárová, teraz 69. v počítačovom poradí.

Tridsaťsedemročná Bratislavčanka sa predminulý týždeň po boku Magdalény Rybárikovej radovala v Budapešti zo svojej 25. trofeje vo štvorhre na hlavnom profesionálnom okruhu a minulý týždeň bola s Cibulkovou vo štvrťfinále v Madride.

V osemfinálovom 2. kole vtedy prekonali – zo siedmich mečbalov súperiek – americké jednotky renkingu Liezel Huberovú a Lisu Raymondovú. Práve proti nim mali v piatok v Ríme opäť hrať.