Dominika Cibulková vrátila v Cincinnati Amanmuradovej prehru

Dominika Cibuľková
Akgul Amanmuradova

CINCINNATI 14. augusta (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková ako jedenástka hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Western & Southern Open na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati zdolala v 1. kole uzbeckú kvalifikantku Akgul Amanmuradovovú 6:3, 6:4.

V stretnutí trvajúcom 91 minút vrátila svojej súperke prehru z aprílového halového antukového podujatia v Stuttgarte (2:6, 7:5, 3:6). O päť rokov staršia Amanmuradovová figuruje na 124. pozícii vo svetovom rebríčku.

V apríli 2008 v NTC v rámci Pohára federácie vo vzájomnom stretnutí triumfovala momentálne trinásta hráčka rebríčka Cibulková 7:6 (9), 6:4.

Víťazka si v Ohiu zmeria sily s úspešnou z utorkového duelu Bethanie Matteková-Sandsová (USA) – Andrea Hlaváčková (ČR).

Cibulkovej papierovo vychádza na osemfinálové 3. kolo nemecká ľaváčka Angelique Kerberová. V jej štvrtine „pavúka“ je domáca Serena Williamsová, čerstvo 5-násobná wimbledonská šampiónka i držiteľka zlata vo dvojhre aj štvorhre z OH v Londýne.

Menej sa v pondelok darilo na rovnakom turnaji Janette Husárovej, ktorá spolu s Taiwančankou Čchuang Čchia-ťüng nestačila v súboji úvodného kola štvorhry na rusko-argentínsky pár Vera Duševinová, Paola Suárezová a bola z toho prehra 3:6, 4:6 za 61 minút.

Daniela Hantuchová (35.) začne v Cincinnati v singlovej súťaži v utorok proti čínskej rovesníčke Ťie Čeng (27.).

Dvojhra – 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR-11) – Akgul Amanmuradovová (Uzb.) 6:3, 6:4 za 91 minút

Štvorhra – 1. kolo:

Vera Duševinová, Paola Suárezová (Rus./Arg.) – Čchuang Čchia-ťüng, Janette Husárová (Taiw./SR) 6:3, 6:4 za 61 minút

Viac k osobe Andrea HlaváčkováAngelique KerberováBethanie Matteková-SandsováDaniela HantuchováDominika CibulkováJanette HusarováJanette HusárováSerena WilliamsováŤie Čeng