Domov dôchodcov v Zemianskych Kostoľanoch zachvátil požiar, dvaja ľudia zomreli

HASIČI: Zasahovali pri požiari v domove dôchodcov
V Zemianskych Kostoľanoch horela budova domova dôchodcov, dvaja ľudia zomreli. Foto: SITA/Prezídium HaZZ.

Dvaja ľudia zomreli pri nočnom požiari domova dôchodcov v obci Zemianske Kostoľany. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Hasičov k požiaru privolali krátko po 2:00, po príchode na miesto zistili, že požiar vypukol v jednej z izieb, pričom oheň sa podarilo v krátko čase zlikvidovať a nedošlo k jeho rozšíreniu.

„Počas hasenia bol vykonaný prieskum izby, pri ktorom hasiči našli dve osoby bez známok života. Ďalších 11 osôb utrpelo zranenia rôzneho rozsahu. Hasiči zo zariadenia evakuovali 48 osôb, keďže priestory boli silno zadymené,“ uviedla Križanová.

HASIČI: Zasahovali pri požiari v domove dôchodcov
V Zemianskych Kostoľanoch horela budova domova dôchodcov, dvaja ľudia zomreli Foto: SITA/Prezídium HaZZ.

Na mieste sa nachádzajú psychológovia HaZZ a Policajného zboru SR, ktorí zabezpečujú krízovú intervenciu. „Hasiči v spolupráci so záchrannou zdravotnou službou momentálne transportujú osoby do náhradného ubytovacieho zariadenia, kde nájdu svoje dočasné útočisko. Pri udalosti zasahovalo takmer 40 profesionálnych hasičov z Prievidze, Trenčína, Partizánskeho, Nitry a Bánoviec nad Bebravou a členov dobrovoľných hasičských zborov obcí Zemianske Kostoľany a Bystričany,“ dodala Križanová s tým, že na mieste sa nachádza aj prezident HaZZ Pavol Mikulášek.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína KrižanováPavol Mikulášek
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SRPrezídium Hasičského a záchranného zboru