Donald Trump tlieska Britom, vzali si späť svoju krajinu

Donald Trump
Foto: SITA/AP

Ayr 24. júna (WebNoviny.sk) – Predpokladaný republikánsky nominant v novembrových prezidentských voľbách v USA Donald Trump ocenil štvrtkové hlasovanie Britov za odchod z Európskej únie. Vyhlásil, že „si vzali späť svoju krajinu, je to veľká vec“. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Trump pricestoval do svojho golfového strediska Turnberry v škótskom regióne South Ayrshire deň po britskom hlasovaní o zotrvaní v EÚ alebo o odchode z nej. Voliči hlasovali za vystúpenie z únie. Trump vyhlásil, že „ľudia po celom svete sú nahnevaní“. Pri hlasovaní Spojeného kráľovstva podľa neho zohrali úlohu obavy ľudí ohľadne „hraníc“. Miliardár označil rozhodnutie britských voličov vystúpiť z EÚ za „fantastické“ a „veľké“.

Trump takisto uviedol, že v stopách Británie možno pôjdu ďalšie krajiny, a dodal, že „toto nebolo posledné (hlasovanie o odchode)“. Americký podnikateľ vyhlásil, že ľudí v Spojených štátoch hnevajú podobné veci. Republikánsky kandidát na úrad amerického prezidenta neodpovedal na otázku, či by mal britský premiér David Cameron odstúpiť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David CameronDonald Trump