Dôvera českého prezidenta Zemana stúpa, medzi jeho priaznivcami sú penzisti aj ľudia bez maturity

Miloš Zeman
Český prezident Miloš Zeman. Foto: archívne, SITA/AP

PRAHA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Českému prezidentovi Milošovi Zemanovi podľa novembrového prieskumu CVVM dôveruje 50 percent ľudí. Kabinetu verí 43 percent opýtaných.

Najmenšia dôvera v Snemovňu a Senát

Najvyššej dôvere sa tradične tešia starostovia a obecné zastupiteľstvá (zhodne 63 percent). Krajským zastupiteľom deklarovalo dôveru 45 percent opýtaných, hajtmanom 43 percent.

Najmenšiu dôveru majú ľudia v Snemovňu (33 percent) a Senát (32 percent). S politickou situáciou bolo v novembri spokojných 22 percent opýtaných, 34 percent nemalo jasný názor a nespokojnosť vyslovilo 40 percent ľudí.

Stúpajúci vek a klesajúci príjem

Prezident si v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom polepšil o tri percentuálne body. „Z podrobnejšej analýzy vyplýva, že dôvera v prezidenta rastie a nedôvera klesá s narastajúcou spokojnosťou so súčasnou politickou situáciou, s posunom po škále politickej orientácie od pravice k ľavici a tiež so stúpajúcim vekom a klesajúcim príjmom,“ zhrnula agentúra.

Prezidentovi tak častejšie dôverujú voliči ANO, ČSSD, KSČM či SPD, ľudia nad 60 rokov a so stredoškolským vzdelaním bez maturity, prípadne vyučení, informuje portál Novinky.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miloš Zeman