Dovolenka v raji už nemusí ostať len snom

Thulhagiri Island Resort
Thulhagiri Island Resort, Maledivy Foto: www.tripadvisor.com

Ubytovanie na vode ponúka asi 130 rezortov na svete, pričom za izbu zaplatíte od 350 eur za noc. A to aj mimo sezóny, ktorá je závislá od konkrétnej oblasti. Ceny sa samozrejme môžu vyšplhať oveľa vyššie, záleží od náročnosti klienta a úrovne poskytovaných služieb.

Je tu však dobrá správa aj pre nie práve najbohatších cestovateľov, ktorí túžia stráviť pár dní v bungalove na vode. Vďaka sprievodcovi Overwaterbungalows.net, ktorý sa zameriava výlučne na vodné bungalovy a vily, bol zostavený zoznam cenovo najvýhodnejších destinácií, kde sa sen môže stať skutočnosťou.

Uvedené ceny sú za noc pre dve osoby v období mimo sezóny

Golden Palm Tree Sea Villas – Malajzia

Od 82 EUR

Golden Palm Tree Sea Villas
Golden Palm Tree Sea Villas, Malajzia Foto: www.tripadvisor.com

Tento malajský rezort je v plnej prevádzke od roku 2011, ponúka 392 vodných víl, tie najväčšie majú 3 spálne. Vzhľadom k tomu, že je to obrovský komplex s krátkou históriou, je nutné poznamenať, že sa v jeho hodnotení objavilo aj pár sťažností. No pre klientelu, pre ktorú je rozhodujúca cena, to môže byť prijateľné riziko.

Coral Lodge – Ostrovy San Blas, Panama

Od 186 EUR

Coral Lodge
Coral Lodge, Panama Foto: www.tripadvisor.com

Najlacnejší rezort s vodnými bungalovmi v južnom Karibiku nie je práve vhodným cieľom pre medové týždne. Na svoje si tu prídu skôr dobrodružné typy. Nachádza sa tu len šesť bungalovov na vode, dve reštaurácie a kúpele. Navyše sa Coral Lodge zaraďuje k eko-rezortom, čo znamená, že je tu obmedzený prísun elektrickej energie a k dispozícii nie je ani televízia či internet. Na druhej strane je tu veľa krásnych oblastí na potápanie a šnorchlovanie. Tento rezort je určený najmä pre tých, ktorí uprednostňujú aktívnu dovolenku a nevyhľadávajú luxus.

Club Bali Hai – Francúzska Polynézia

Od 193 EUR

Club Bali Hai
Club Bali Hai, Francúzska Polynézia Foto: www.tripadvisor.com

V 60-tych rokoch minulého storočia sa traja kamaráti presťahovali z Kalifornie na ostrov Moorea, neďalako Tahiti vo Francúzskej Polynézii, kde sa stali známi ako Bali Hai Boys. Dvaja z nich tam žijú dodnes. A podľa ich webstránky práve táto trojica stojí za vznikom bungalovov na vode, ktoré ponúkajú v oblasti Južného Pacifiku najlacnejšie.

Club Bali Hai leží hlboko v Cookovej zátoke ostrova Moorea. Bungalovy v tomto rezorte sú postavené pri brehu a zariadenie interiéru je skromnejšie, no optimisticky pôsobia petré tahitské motívy a farby.

Raiatea Hawaiki Nui Hotel – Francúzska Polynézia

Od 196 EUR

Raiatea Hawaiki Nui Hotel
Raiatea Hawaiki Nui Hotel, Francúzska Polynézia Foto: www.tripadvisor.com

V tomto prípade platí staré známe príslovie: „Nie je všetko zlato, čo sa blyští.“ Tento komplex vyzerá na prvý pohľad lákavejšie ako v skutočnosti je. Raiateia Hawaiki Nui Hotel má k dispozícii 9 vodných bungalovov, ktoré patria k najstarším na svete a sú známe sparťanskými pomermi. Hotel bol zrejme v minulosti v lepšom stave, no momentálne zodpovedá asi dvojhviezdičkovému štandardu. Najväčším plusom je aj v tomto prípade cena. Pre turistov, ktorí chcú navštíviť práve Južný Pacifik, nemajú veľké očakávania a neprekáža im, že na izbách nie je klimatizácia a servis je oveľa „uvoľnenejši“ ako inde, môže byť práve toto správna voľba.

>>>>> Pozrite si viac fotiek z rajských destinácií v galérii

Thulhagiri Island Resort – Maledivy

Od 210 EUR

V porovnaní s inými rezortami na Maledivách je Thulhagiri najlacnejší. Lákadlom však v tomto prípade nie je len cena, ale aj prijateľná úroveň ubytovania a služieb. V ponuke je 34 4-hviezdičkových vodných víl, ktoré sú vybavené dažďovou sprchou, vaňou a veľkou terasou, z ktorej vedú schodíky priamo do vody a ktorá je asi najväčšou devízou bungalovu.

Hostia sa môžu v stredisku venovať populárnym maledivským vodným športom ako sú windsurfing, potápanie či šnorchlovanie a na zrelaxovanie sú tu aj kúpele. Nudiť by sa tu nemali ani návštevníci vyhľadávajúci nočný život. Na Maledivách sú aj oveľa luxusnejšie rezorty, kde je možné ubytovať sa „na vode“, no tie sú minimálne dva- až trikrát drahšie. Thulhagiri ponúka vyšší štandard za prijateľnú cenu, vzhľadom na danú oblasť.

Anthony’s Key Resort – Honduras

Od 210 EUR

Nachádza sa na malom súkromnom ostrove pri ostrove Roatan, neďaleko Hondurasu. V Anthony’s Key Resort je desať vodných bungalovov, pričom je treba dodať, že podobne ako v prípade Club Bali Hai, aj tieto stoja pri brehu. Služby poskytované strediskom môžu v tomto prípade príjemne prekvapiť. No napriek tomu, že rezort je v skutočnosti lepší ako na pohľad vyzerá, tiež to nemusí byť práve vhodná voľba pre romantickú svadobnú cestu. Komplex je atraktívny predovšetkým pre aktívnych turistov. Ubytovanie je ale prijateľné, okrem klimatizácie majú izby aj iné výhody, ktoré väčšinou nie sú v danej cenovej kategórii štandardom.

Hotelito Desconocido – Mexiko

Od 210 EUR

Hotelito Desconocido
Hotelito Desconocido, Mexiko Foto: www.tripadvisor.com

Južne od Puerto Vallarta je ukrytý čarovný komplex, ktorého hlavným cieľom je zabezpečiť svojim hosťom čo najkomfortnejší pobyt a pritom byť čo najviac v súlade s prírodou. Preto napríklad využíva výlučne solárnu energiu a noci trávia návštevníci romanticky pri svetle sviečok. Hotelito má k dospozícii 27 luxusných izieb, ktoré sa nazývajú palafitos, každé palafito je iné, má vlastné meno a šesť z nich je umiestnených na vode. Hotel sa pri výbere mien inšpiroval kartami mexickej lotérie.

Hotelito je vhodným cieľom pre zamilované páry, ktoré sa tu môžu aj zosobášiť, ale aj pre milovníkov prírody a aktívneho oddychu. Hostia tu môžu meditovať, cvičiť jogu, chytať ryby, jazdiť na koni, bicyklovať sa, pozorovať vtáky alebo sa učiť variť. Toto miesto určite stojí za návštevu.

Cenovo dostupnejších rezortov je samozrejme viac. Rozhodujúce pri výbere sú okrem ceny a lokality aj očakávania cestovateľa. Pokiaľ sa letenka a ubytovanie rezervuje pár mesiacov vopred, je možné ušetriť stovky eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom