Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Tanečný dom

Dragúni pozývajú na FAŠIANGOVÝ TANEČNÝ DOM

PROGRAM: 16. 2 . 2017, 20.00h predmetom vyučby bude :

čardáš zo Štrby (Liptov) krucena a čardáš zo Šarišského Jastrabia (Šariš) ,

vyučujú: František Morong, Barbora Morongová, Štefan Štec, Ivana Topoľovská, a.h.

Hrá: ĽH Radoslava Kertisa (ĽH Borievka z Košíc),

hosť: spevácka skupina Rusínske trio/

viac informácii nájdete na tanecnydom.sk

Podujatie organizujeme v Bratislave nepretržite 1 x mesačne už 15 sezón (s výnimkou letných mesiacov, korešponduje so školským rokom). Dnes je miestom konania kc Dunaj na Nám. SNP (v minulosti aj v iných priestoroch v rámci Bratislavy (napr.Stará tržnica, KZP – DK Zrkadlový háj, priestor V-klubu (NOC). Na našich Tanečných domoch vyučujú profesionálni taneční majstri – členovia združenia Dragúni a absolventi VŠMU v odbore pedagogika ľudového tanca, resp. Katedry etnológie a folkloristiky z Nitry, členovia popredných umeleckých telies a pedagógovia z rôznych miest Slovenska a zahraničia .

Foto: Tanečný dom

Hudobobnú produkciu na jednotlivých Tanečných domoch v hlavnom meste zabezpečuje najčastejšie Muzička z Bratislavy, ĽH M. Nogu, ĽH M. Pagáča ai. Snahou je prizývať aj muziky a tanečníkov, ktorí pochádzajú z rôznych lokalít Slovenska (resp. zahraničia) v závislosti od tematického zamerania príslušnej tanečnej školy. Odbornú garanciu nad dramaturgiou a celou organizáciou projektu má etnochoreologička Mgr. art. Barbora Morongová, PhD. a Mgr. art. František Morong.

Hlavným účel a prínos projektu je vo vytváraní priestoru k poznávaniu, bezprostrednému užívaniu a rozvíjaniu tradičného hudobno-tanečného umenia, ku kultivácii pohybovej kultúry a súčasne i k formovaniu pozitívnych hodnotových postojov k národnej kultúre ako takej. Súčasťou Tanečných domov je aj nový cyklus interaktívnych prednášok – Základy Labanovho písma v ľudovom tanci (Labanotation).Prezentácia prvkov zapísaných v Reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska a ľudstva UNESCO (Fujara a jej hudba, Gajdy agajdošská kultpra, Terchovská muzika, Horehronský viachlasý spev, Tradičné bábkarstvo na Slovensku, Čičmanske ornamenty) alebo hudobný workshop nie len pre muzikantov, tzv. Fidľovačka.

K téme

VEĽKÝ TANEČNÝ VEČER 2019: každoročná obľúbená tančiareň v októbri opäť v Starej Tržnici, tentokrát s novinkou! Foto: Vyše sedemsto tanečníkov karičky vytvorilo záznam do Knihy slovenských rekordov

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X