Drakeove ostatné tri nahrávky vyjdú po prvý raz na vinyle

Drake
Americký rapper Drake. Foto: archívne, SITA/AP

BRATISLAVA 24. septembra (WebNoviny.sk) – Kanadský rapper, spevák a herec Drake vydá po prvý raz na vinylových platniach svoje zatiaľ posledné tri nahrávky, ktorými sú mixtapey If You’re Reading This It’s Too Late (2015) a What A Time To Be Alive (feat. Future) (2015) a album Views (2016).

Platne sa dostanú do predaja v piatok 7. októbra, pričom What A Time To Be Alive tak vyjde premiérovo aj vo fyzickej podobe. Táto nahrávka bola totiž doteraz dostupná iba v digitálnej verzii. Zvyšné dve menované už vyšli aj na CD. Dvadsaťdeväťročný rodák z Toronta v minulosti ponúkol na vinyle iba svoju druhú štúdiovku Take Care (2011).

Drake

, celým menom Aubrey Drake Graham, začínal ako herec v seriáli Degrassi: The Next Generation (2001), v ktorom účinkoval v rokoch 2001 až 2009. Na hudobnej scéne debutoval v roku 2006 mixtapeom Room For Improvement, neskôr vydal štúdiovky Thank Me Later (2010), Take Care (2011), Nothing Was The Same (2013) a Views (2016).

So všetkými štyrmi albumami, ako aj so spomínanými mixtapemi If You’re Reading This It’s Too Late a What A Time To Be Alive, dobyl americký rebríček Billboard 200. Na konte má jednu Grammy, dvanásť BET Awards či šesť Juno Awards. Ako herec sa okrem spomínaného seriálu objavil napríklad v snímke Charlie Bartlett (2007).

Informácie pochádzajú z webstránky pitchfork.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Drake