Druhý ročník festivalu Aróma sa niesol v znamení rozmanitých vôní, chutí a hudobných zážitkov

Dsc_0209.jpg
Foto: Rastislav Vrátny

V piatok a v sobotu 6. – 7. 9. 2019 sa konal v centre Trenčína pri Dome armády Festival vôní, chutí a zážitkov – festival Aróma. Podujatie bolo rozdelené do viacerých zón – nadšenci sladkého, slaného, exotického, ale aj  bezlepkového a paleo jedla si mohli vybrať z bohatej ponuky streetfoodových jedál a kuchýň, milovníci výberovej kávy, kvalitnej čokolády, čaju, vína, remeselného piva a ďalších nápojov sa určite zastavili pri ochutnávkach vo veľkokapacitnom stane, program prebiehal na zastrešenom pódiu s LED obrazovkou.  

V piatok predviedli svoje umenie počas 4 hodín tí najšikovnejší baristi z blízkeho i ďalekého okolia v Latte Art Show od Academy of Coffee. Víťaz súťaže Ján Vass získal 30 kilogramov kávy a všetci zúčastnení budú zaradení do žrebovania o stáž na kávovníkovej plantáži v Brazílii.

Dsc_0477.jpg
Foto: Rastislav Vrátny

TrendTOP šéfkuchár Michal Škorec, známy z televíznej obrazovky, pripravil pre návštevníkov variácie konfitovanej kačice a moderné francúzske zemiaky, kde hlavnú ingredienciu tvorila bravčová panenka.

Na Kamado JOE grile sa predviedli šéfkuchári Rastislav „Johny“ Krcho a Ivan Rusina. Rasťo Krcho, majiteľ cateringovej agentúry Experience, divákom pripravil pečené bravčové pliecko s Jack Daniel´s Honey. Ivan Rusina, víťaz súťaže Moja mama varí lepšie ako tvoja 2018, návštevníkom ukázal, ako možno využiť gril ako „pec“ na pečenie makového závinu. V sobotu pripravil tiež grilovaný flank steak v kysnutom posúchu a so salsou z byliniek, cherry rajčiniek, cesnaku, chilli, olivového oleja a so smotanovo-limetkovým dipom.

Spoločnosť KakawCo+ odprezentovala svoje „Kakaové dobrodružstvá naprieč Latinskou Amerikou“ spojené s riadenou degustáciou v štýle „bean to bar“ („od kakaových bôbov po čokoládu“) a tajomstvo prípravy čajov nám prezradil Richard z Potulnej čajovne. Počas sobotného dňa atmosféru spríjemňoval klavirista Martin Jáňa.

Šťastným výhercom súťaže o gril Kamado JOE Junior, do ktorej sa mohli návštevníci zapojiť počas oboch dní, sa stal Michal, ktorý sa už teraz teší na jeho využitie.

Dsc_0378.jpg
Foto: Rastislav Vrátny

Deti si mohli počas oboch dní v detskom kútiku vyrobiť muffin, cestovinový náhrdelník alebo vymaľovať omaľovánky.

Veľmi príjemná atmosféra doplnená svetelnou kulisou nastala pri hudobnom vystúpení Juraja Holodu v piatok. Námestíčko pri Dome armády bolo plné ľudí a Jurajove vystúpenie bolo pre všetkých zážitkom.

Juraj Lörincz, moderátor festivalu, povedal: „Po tomto festivale už viem, že nie je kakao ako kakao, ako si správne pripraviť čaj a mohol som ochutnať aj famózne chute káv z celého sveta. Všetci si prišli na svoje, nikto nezostal

Smädný, ani hladný, návštevníci si vypočuli dobrú hudbu, ochutnali kvalitné jedlo a mohli prežiť krásne dva dni. Ďakujem organizátorom, že som mohol byť súčasťou tejto skvelej akcie.“

Festivalu sa zúčastnilo viac ako 30 vystavovateľov a predajcov z celého Slovenska a za dva dni festival navštívilo niekoľko tisícok ľudí.

Dsc_0287.jpg
Foto: Rastislav Vrátny

Viac informácií, fotky, videá: www.aromafestival.sk

Organizátor: eventová agentúra PROMOLINE v spolupráci s mestom Trenčín

Projekt podporili: Trenčiansky samosprávny kraj, mesto Trenčín, spoločnosť ZEPELIN, HouseGarden.sk, Fitshaker.sk

Mediálni partneri: WebNoviny, Inbar.sk, Gastromenu.sk, menučka.sk, Rádio MUZIKA

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom