Duel Spartakov vyhrala Myjava, Slovan uspel v Moravciach

Fortuna liga odštartovala nový ročník
Zľava: Ľuboš Kolár zo Spartak Myjava a Tomáš Mikinič a Marek Janečka, obaja z FC Spartak Trnava, v zápase 1. kola futbalovej Fortuna ligy - jesennej časti sezóny 2015/16 medzi Spartak Myjava - FC Spartak Trnava. Myjava, 19. júl 2015. Foto: SITA/Martin Medňanský

MYJAVA/ZLATÉ MORAVCE 19. júla (WEBNOVINY) – V nedeľňajšom stretnutí dvoch Spartakov v rámci úvodného kola nového ročníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy uspel ten menej slávnejší – myjavský.

Obrazom: Fortuna liga odštartovala nový ročník

Sabo strelil obidva trnavské góly

„Kopaničiari“ si poradili s trnavskými „andelmi“ 4:2, diváci videli v zápase až poltucet gólov. Ten úvodný strelil už v 7. minúte Tomáš Marček, na ktorý však odpovedal Erik Sabo z pokutového kopu. V 34. minúte Frederik Bílovský opäť naklonil misky váh na stranu Myjavy, ale strelecky disponovaný E. Sabo opäť zmazal jednogólové manko.

Do kabín odchádzali predsa len spokojnejší domáci futbalisti: z priameho kopu sa presadil najlepší strelec mužstva z uplynulej sezóny (vtedy 11 gólov) Štefan Pekár – 3:2. Po zmene strán spečatil víťazstvo a tri body pre Myjavu Peter Sládek, ktorý naposledy hosťoval práve v Trnave.

Slovan rozhodol v prvom polčase

Futbalisti Slovana Bratislava začali víťazne nový ligový ročník. „Belasí“ zdolali na trávniku v Zlatých Moravciach domácich hráčov FC ViOn tesne 2:1, keď všetky góly padli už v prvom polčase.

V 17. minúte sa presadila „čerstvá“ akvizícia Tamás Priskin: maďarský reprezentant a rodák z Komárna zužitkoval prihrávku Marka Milinkoviča a strelil prvý súťažný gól v novom pôsobisku. Kozmopolitný tím domácich však nerezignoval a po polhodine hry vyrovnal Chorvát Marin Glavaš, ktorý zblízka dokopol loptu do siete.

O všetkom napokon rozhodol v 38. minúte Saláta, stopér Slovana nedal šancu 40-ročnému veteránovi v drese ViOn-u Pavlovi Kováčovi. Po zmene strán si oba tímy vypracovali šance na skórovanie, ale už bez gólového efektu.

Bratislavskému mužstvu sa proti Zlatým Moravciam darí, v uplynulej sezóne vyhral Slovan všetky tri vzájomné duely (2:1, 2:0, 1:0). Hráči FC ViOn, hoci v diametrálne odlišnom zložení, naposledy naplno zabodovali proti „belasým“ pred viac ako dvoma rokmi – v máji 2013 (doma vyhrali 1:0).

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 1. kolo – nedeľa:

Spartak Myjava – Spartak Trnava 4:2 (3:2)

Góly: 7. Marček, 34. Bílovský, 43. Š. Pekár, 53. Sládek – 27. a 40. E. Sabo (prvý z pok. kopu), ŽK: 47. Banovič – 42. Godál, rozhodovali: Mastiš – Balko, D. Hrčka

Myjava: Solnička – Beňo, Banovič, Kóňa, J. Chovanec – Marček – E. Daniel (90. P. Jánošík), Bílovský (90.+ Ferenčič), Š. Pekár, Ľ. Kolár – Sládek

Trnava: A. Jakubech – Janečka, Bortel, Godál, Čonka – Greššák (46. Harba), Baéz – E. Sabo, Mikinič (46. Halilovič), Mikovič (58. Casado) – Vojtuš

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 1:2 (1:2)

Góly: 30. Glavaš – 17. Priskin, 38. Saláta, ŽK: 9. Tipurič, 24. Kovjenič, 45.+ Krznarič, 90. Glavaš (všetci Zlaté Moravce), rozhodovali: Leško – E. Weiss, Špivák

Zlaté Moravce: P. Kováč – Cebara (80. Bochl), Burič, Tipurič, Mršič – Orávik, Kovjenič, Krznarič (65. Rejdovian), D. Školnik, Glavaš – Mance

Slovan Bratislava: Mucha – Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný – Lásik, Štefánik (77. P. Sabo) – Milinkovič, Zreľák, F. Kubík (84. Záhumenský) – Priskin (69. Vittek)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 po sobotňajších zápasoch 1. kola:

1. Spartak Myjava 1 1 0 0 4:2 3

2. MFK Skalica 1 1 0 0 3:1 3

3. DAC 1904 Dunajská Streda1 1 0 0 2:0 3

4. ŠK Slovan Braitslava 1 1 0 0 2:1 3

5. AS Trenčín 1 1 0 0 1:0 3

6. FC ViOn Zlaté Moravce 1 0 0 1 1:2 0

7. MFK Zemplín Michalovce 1 0 0 1 0:1 0

8. FC Spartak Trnava 1 0 0 1 2:4 0