Dukla pokorila Zvolen, v Tipsport extralige hrá opäť Lintner

Extraliga
Sprava: Richard Lintner z Dukly Trenčín a Marek Šimko z HKM Zvolen počas 33. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín a HKM Zvolen. Trenčín, 12. december 2014. Foto: SITA/Tomáš Somr

ŽILINA 12. decembra (WEBNOVINY) – Aj piatkový štvrtý vzájomný zápas v sezóne medzi regionálnymi susedmi Žilinou a Martinom v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži Tipsport extralige sa vyznačoval vyrovnanosťou a malým počtom strelených gólov.

Martinčania viedli od 13. min zásluhou presilovkového zásahu Dominika Fujeríka. Domácim trvalo dve tretiny, kým vyrovnali na 1:1. Úspešným strelcom bol v 49. min Matej Valášek, ktorý tečoval pokus Jana Dreslera od modrej.

Drámu pred 1098 divákmi muselo rozuzliť až predĺženie a z neho ubehlo 1:33 min, keď rozhodol hosťujúci Michal Važan. Martinčania dosiahli tretie víťazstvo zo štyroch vzájomných zápasov so Žilinou, druhé za dva body. V tabuľke im patrí 7. priečka, Žilina môže klesnúť na posledné miesto, ak Skalica zaboduje v Košiciach.

Obrazom: Trenčín si poradil so Zvolenom, Banská Bystrica v šlágri zdolala Nitru

MsHK DOXXbet Žilina – MHC Mountfield Martin 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Góly: 49. Valášek (Dresler) – 13. Fujerík (Kolba, Lojek), 62. Važan (Illo, Matejka)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Wiegand (Švaj.), Kubuš – Tvrdoň, Šefčík, 1098 divákov

Žilina: Križan – Dresler, Bajaník, S. Hudec, Bobček, Krčula, Ďurkech, Niník, Kubiš – Drevenák, Demel, Š. Novotný – Kanko, Jabrocký, Valášek – A. Lipovský, Drábek, J. Šimko – Rožník, O. Rusnák, Schroner

Martin: Dzubina – Matejka, I. Ďatelinka, Brcko, Lojek, Dvořák, Kolba, Tupý – Važan, Pokrivčák, J. Markovič – O. Jokeľ, Fujerík, Illo – L. Klíma, Dírer, A. Themár – Rusina, Jurášek, Šugár

Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica zvíťazili v šlágri piatkového kola nad hráčmi HK Nitra „futbalovo“ 1:0. V 16. minúte poslal domácich „baranov“ do vedenia Michal Hudec aj s prispením Michala Handzuša a 2112 návštevníkov napokon už nevidelo ďalší gól.

Sprievodnou kuriozitou tohto duelu bol štart dvoch majstrov sveta spred tucta rokov: okrem spomenutého Handzuša nastúpil za hostí Jozef Stümpel. Banská Bystrica – bez Libora Hudáčka a Andreja Kudrnu, ktorí prešli do Slovana Bratislava v KHL – sa bodovo dotiahla na druhú Nitru, zaostáva za ňou už iba o skóre. Odčinila utorňajšiu domácu prehru 2:3 s Košičanmi, zatiaľ čo Nitrania sa nerehabilitovali za nezdar 2:4 proti Zvolenu.

Extraliga

HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 16. M. Hudec (Cohen, Handzuš)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Homola, Čech (obaja ČR) – Gajan, Holienka, 2112 divákov

Banská Bystrica: Wiikman – Cohen, Cunik, Nicastro, Biro, Jaborník, Bambúch, Gašpar, Čížek – P. White, Handzuš, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Kadura, Kytnár, T. Matoušek – Bendík, Zigo, Róth

Nitra: Lakosil – Nádašdi, Ordzovenský, E. Bednár, Michal Novák, Mezei, Milo, D. König, F. Kuzma – Lukáš Novák, Stümpel, Tománek – H. Ručkay, Marek Slovák, J. Ručkay – Pupák, J. Štefanka, Lelkeš – R. Mráz, Bajtek, Piačka

Obranca s titulom majstra sveta na konte Richard Lintner sa v piatok prvý raz od 28. septembra objavil v zostave Dukly Trenčín a „vojaci“ zvíťazili nad tabuľkovým susedom Zvolenom 4:1, hoci v 7. min prehrávali. Pravda, zo šiestej pozície zaostávajú za HKM o citeľných 6 bodov.

Útočník domácich Vladimír Nemec nastúpil na svoj 800. duel v tejto súťaži a jeho kolega v prvej formácii Tibor Melichárek odohral 500. zápas v drese Trenčína. Dukla z ostatných štyroch vystúpení vyťažila maximálnych možných dvanásť bodov. Zvolen nenadviazal na utorňajší úspech z ľadu druhej Nitry.

Extraliga

Dukla Trenčín – HKM Zvolen 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly: 29. P. Stantien (Dudáš, J. Cíger), 32. Razingar (J. Gašparovič), 51. Daniška (Habšuda, Filo), 59. Michal Hlinka (Melichárek) – 7. Michal Chovan (L. Jurík, Podkonický)

Vylúčení: 2:1 na 2 min, navyše: O. Mikula (Trenčín) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: J. Konc – Sčensný, Tvrdoň, 850 divákov

Trenčín: Konrád – L. Kozák, Andersons, Habšuda, T. Bokroš, Dudáš, Zošiak, Lintner – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – J. Gašparovič, Michal Hlinka, Razingar – J. Cíger, P. Stantien, Filo – Daniška, Švec, T. Lipták

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Ťavoda, Pichnarčík – Puliš, Brabenec, M. Sloboda – Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Bortňák, Obdržálek – Síkela, Kentoš, Martin Ďaloga

V súboji prvého s posledným sa na košickom ľade prekvapenie nekonalo. Obhajca titulu a líder tabuľky HC Košice si pred vyše trojtisícovou návštevou v Steel aréne poradil s HK 36 Hant Skalica 5:3. Hostia zo Záhoria síce viedli od 4. min gólom Mareka Drtinu, ale východniari v polovici prvej tretiny v rozpätí 1:11 min otočili na 2:1 a odvtedy boli lepším tímom.

Dva góly domácich strelil český útočník Ivan Rachůnek, po jednom pridali Matej Hinďoš, Tomáš Hrnka a Jakub Suja. Za hostí v 58. min ešte aspoň znížil Tomáš Komínek, ich druhý gól dal v 31. min Pavel Brendl. Košičania si trojbodovým víťazstvom poistili prvú pozíciu v tabuľke, Skaličania zostali na poslednom mieste.

HC Košice – HK 36 Hant Skalica 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Góly: 9. I. Rachůnek (Bicek, Lapšanský), 11. Hinďoš (Jenčík, P. Bartoš), 21. Hrnka (Cebák), 31. I. Rachůnek (Bicek, Philipp), 51. Suja (Matúš Chovan, Philipp) – 4. Drtina (Vaškovič, Stloukal), 31. Brendl (R. Školiak), 58. Komínek (Vaškovič, Stloukal)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Bednár, Rovenský, 3019 divákov

Košice: Melicherčík – M. Macejko, Cebák, Philipp, A. Jánošík, Šeda, Drgoň, – I. Rachůnek, Hrnka, Lapšanský – Jenčík, P. Bartoš, Hinďoš – M. Bartánus, Češík, Bicek – Sojčík, Matúš Chovan, Suja – Stupka

Skalica: P. Romančík – Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Krejčiřík, Šimíček – Vaškovič, Stloukal, Komínek – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – B. Mráz, Chylo, Brendl – Bene, Markulinec, Bezúch

Hokejisti Popradu zvíťazili v súboji piatkového 33. kola Tipsport extraligy na ľade Piešťan hladko 4:0 a poistili si štvrtú priečku v tabuľke. Hostí spod Tatier poslal do vedenia už v 5. min kapitán Arne Kroták. Pre 42-ročného veterána to bol trinásty gól v sezóne.

Ďalšie presné zásahy pridali hosťujúci hráči až v tretej tretine zásluhou Samuela Takáča (46.), Petra Gápu (55.) a Matúša Matisa (57.). Popradský brankár Matúš Kostúr kryl všetkých 31 striel z domácich hokejok. Piešťany pred slabou návštevou 512 divákov prehrali piaty z ostatných šiestich zápasov a v tabuľke im patrí 8. miesto.

ŠHK 37 Piešťany – HK Poprad 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Góly: 5. Kroták (S. Takáč, Fabian), 46. S. Takáč (Kroták, Kasík), 55. Gápa (Kasík, Boltun), 57. Matis (D. Brejčák)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Jobbágy, Korba, 512 divákov

Piešťany: Patrik Rybár – Kotaška, Šedivý, Škadra, Brňák, Hluch, Rais, Srnec – T. Klempa, Mišura, Holovič – Kutálek, Pašek, Toman – Haring, Peško, Rapáč – F. Hudec, Hamrák, R. Konečný

Poprad: Kostúr – Kurali, R. Suchý, D. Brejčák, Fabian, Malina, Kasík, Dinda, Makovský – T. Sýkora, Paukovček, Matis – Kroták, S. Takáč, Paločko – Marek Nagy, Boltun, Macík – Štrauch, Mlynčár, Gápa

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po stretnutiach piatkového 33. kola:

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Arne KrotákJozef StümpelMichal ChovanMichal HlinkaMichal HudecPatrik RybárRichard LintnerTomáš Hrnka