Dvadsiatka držala krok so Zvolenom len v prvej tretine

HKm Zvolen - HC Košice 3:1
Radosť hráčov Zvolena po strelení vyrovnávacieho gólu na 1:1 počas 18. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HKm Zvolen - HC Košice. Zvolen, 1. november 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová extraliga mala vo štvrtok na programe jeden zápas 31. kola. Mladíci z HK Orange 20 hostili na svojom ľade HKM Zvolen. Výber mladých Slovákov držal krok s obhajcom titulu len v prvej tretine, potom sa hokejisti Zvolena rozbehli.

HK Orange 20 – HKM Zvolen 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Góly: 16. Lunter (R. Gašpar ml.) – 9. P. Zuzin (Brabenec), 29. Michal Chovan, 33. Brabenec (P. Zuzin), 35. Síkela (M. Jurík, J. Hertl), 41. Michal Chovan (Brabenec, L. Pokovič)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Brabenec (Zvolen) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:1, rozhodovali: Kubuš – Bednár, Snášel, 407 divákov

Orange 20: R. Sabol – Predajniansky, Luža, Rusina, Dinda, Gachulinec, Rosandič, E. Černák, Valjent – Horanský, Kolena, P. Koyš – Lunter, R. Gašpar ml., Rzavský – Horvát, Dominik Rehák, Bačik – Skalický, Mlynčár, Tibenský

Zvolen: M. Šimko – Juraško, L. Pokovič, J. Hertl, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, M. Pospíšil – P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan – Síkela, M. Jurík, Škvaridlo – Mančák, Bortňák, Čanky – Ľ. Zuzin, V. Fekiač, Urgas

Hneď v úvode duelu putoval na trestnú lavicu Ľ. Pokovič, no domáci mladíci nevyužili ponúknutú výhodu. Potom sa dlho hralo bez šancí, až vo 8. min sa k odrazenému puku dostal P. Zuzin a otvoril skóre stretnutia. Pri vylúčení Rzavského opäť P. Zuzin dvakrát neuspel a zahrmelo na opačnej strane – Gašpar našiel v oslabení Luntera a ten v nájazde prekonal Šimka – 1:1.

Hneď na začiatku druhej časti nepochodil v oslabení hosťujúci P. Zuzin. V 29. min získal Michal Chovan v oslabení puk v obrannom pásme a únik korunoval gólovým blafákom – 1:2. Tretí presný zásah Zvolena pridal v početnej výhode v 33. min Brabenec strelou spomedzi kruhov a štvrtý o dve minúty neskôr Síkela.

Už v 47. sekunde III. tretiny Michal Chovan svojim druhým gólom v zápase zvýšil na 5:1 a keďže strelci v ďalšom priebehu duelu už „mlčali“, úradujúci slovenský šampión zvíťazil rozdielom štyroch presných zásahov.

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 po štvrtkovom zápase 31. kola:

HK Orange 20 20 3 1 3 0 2 11 41:77 19

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.