Dvadsiatka ukončila svoju extraligovú púť prehrou v Skalici

HK 36 Skalica - HC Košice
Sprava: Miroslav Lipovský a Miroslav Preisinger, obaja z HK 36 Skalica, a Marek Baránus z HC Košice v zápase 44. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK 36 Skalica a HC Košice. Foto: SITA/Martin Medňanský

SKALICA 4. decembra (WEBNOVINY) – Slovenské hokejová reprezentácia do 20 rokov prehrala vo štvrtkovom zápase 30. kola Tipsport extraligy 2014/2015 na ľade Skalice 0:3.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša, ktorí vystupujú pod názvom HK Orange 20, na Záhorí ukončili tohtosezónnu púť najvyššou slovenskou hokejovou súťažou. V dvadsiatich dueloch získali sedem bodov za domáci triumf v riadnom hracom čase nad Banskou Bystricou a víťazstvá vo Zvolene a Košiciach po samostatných nájazdoch. Vo štvrtok mladíci inkasovali od Skalice po jednom góle v každej tretine, do streleckej listiny sa zapísali dvakrát Juraj Jurík a raz nováčik v domácom drese Pavel Brendl.

Tohtosezónne pôsobenie reprezentačnej dvadsiatky v Tipsport extralige bolo z pohľadu získaných bodov piate najúspešnejšie v sedemročnom projekte. Dovedna strelili 29 gólov, inkasovali ich 68. Mnohé zápasy sa skončili tesným rozdielom. V minulej sezóne vytvoril tím HK Orange 20 svoje bodové maximum, keď nazbieral 19 bodov.

Najproduktívnejší hráč dvadsiatky bol útočník Matúš Súkeľ, ktorý v dvadsiatich stretnutiach strelil päť gólov a pridal rovnaký počet asistencií. V bránke dostával šancu najmä Denis Godla, v deviatich stretnutiach na ľade sa objavil Dávid Okoličány. Tím HK Orange 20 hrával svoje domáce stretnutia na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v bratislavskom Ružinove, v extraligovej rozlúčke prehral vo štvrtok v Skalici.

Účinkovanie v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži bolo pre mladíkov z reprezentačnej dvadsiatky prípravou na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa od 26. decembra do 5. januára 2014 uskutočnia v Toronte a Montreale. Hlavným cieľom výberu SR je vyhnúť sa bojom o záchranu a postúpiť do štvrťfinále. Už vo štvrtok vypravili z Bratislavy do zámoria časť výstroja a ďalšie veci na zabezpečenie mužstva.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 30. kolo:
HK 36 Hant Skalica – HK Orange 20 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly:19. J. Jurík (Barák, Drtina), 35. Brendl (Nechala), 46. J. Jurík (R. Školiak, Drtina)

Vylúčení: 10:7 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák – Šefčík, Kacej, 705 divákov

Skalica: M. Lipovský – Nechala, Gründling, Drtina, Barák, Krejčiřík, P. Horváth – Vaškovič, Stloukal, Brendl – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – B. Mráz, Chylo, Klímek – Bene, Lantoš, Šimíček

Orange 20: Godla – Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, Rosandič, F. Fekiač, Holenda – S. Petráš, Kabáč, Skalický – Briestenský, M. Sukeľ, Koyš – P. Galis, D. Rehák, Hrušík – Giľák, Mendrej, Tábi

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po štvrtkovom zápase 30. kola:

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.