Dvaja samovražední útočníci zabili v Jemene desiatky ľudí

útok v Adene
Foto: SITA/AP

Saná 23. mája (WebNoviny.sk) – Životy najmenej 45 ľudí si v pondelok vyžiadali dva samovražedné atentáty, ku ktorým došlo v juhojemenskom prístavnom meste Aden, informovala agentúra AP. Terčom prvého útoku bolo opäť – ako aj minulý týždeň – náborové stredisko jemenskej armády.

Útok si vyžiadal približne 20 obetí a bol spáchaný aktivovaním výbušniny nastraženej v aute pred budovou náborovej komisie, uviedli bezpečnostné zdroje. Páchateľom druhého útoku bol samovražedný atentátnik, ktorý aktivoval výbušninu na svojom tele, pričom zabil najmenej 25 ľudí, ktorí sa zhromaždili pred domov jedného z vojenských veliteľov.

V Jemene pretrváva ozbrojený konflikt. Na jednej strane sú protivládni povstalci – šiitskí húsíovia – a časť jednotiek verných exprezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi. Proti nim bojuje armáda prezidenta Abda Rabbuha Mansúra Hádího, ktorú podporuje koalícia krajín na čele so Saudskou Arábiou.

Veľký problém pre Jemen i medzinárodné spoločenstvo predstavujú aj veľmi aktívna miestna odnož teroristickej siete al-Káida a bunky džihádistickej organizácie Islamský štát pôsobiace v tejto krajine.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom