Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Voľby, dôchodcovia
Analytik Ján Baránek a sociológ Pavel Haulík sú presvedčení, že dôchodcovia budú voliť prevažne Smer. Foto: Archív: SITA/Martin Medňanský
4. septembra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Dve percentá Slovákov si myslia, že im rastie životná úroveň

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) – Väčšina Slovákov má pocit, že ich životná úroveň v súčasnosti stagnuje alebo dokonca klesá.

Takýto názor má 86,9 percenta Slovákov, z toho 46,7 percenta si myslí, že ich životná úroveň v súčasnosti ostáva rovnaká a 40,2 percenta považujú svoju životnú úroveň za klesajúcu. Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA.

Mizivé percento cíti zlepšenie životnej úrovne

O tom, že sa životná úroveň obyvateľov na Slovensku rozhodne zvyšuje, je presvedčených 1,8 percenta oslovených respondentov. Životná úroveň sa skôr zvyšuje ako znižuje v prípade 10,6 percenta opýtaných a za zvyšujúcu sa svoju životnú úroveň považuje 12,4 percenta respondentov.

Skôr znižujúcu sa ako zvyšujúcu sa vníma svoju životnú úroveň v súčasnosti 26,4 percenta opýtaných a o rozhodne znižujúcej sa životnej úrovni je presvedčených 13,8 oslovených. Ako sa vyvíja ich životná úroveň v súčasnosti nevedelo povedať 0,7 percenta opýtaných.

Väčšina Slovákov nedovolenkovala

V telefonickom prieskume sa respondentov pýtali aj na to, či tento rok boli, alebo ešte plánujú letnú dovolenku v zahraničí. Väčšina oslovených ľudí sa tento rok do zahraničia dovolenkovať nevybrala a ani sa nechystá. Záporne odpovedalo až 74,5 percenta opýtaných. Do zahraničia v lete cestovalo alebo sa ešte chystá dovolenkovať 23,9 percenta respondentov. Na otázku nevedelo odpovedať 1,6 percenta opýtaných.

Telefonický prieskum pre agentúru SITA vykonala agentúra Polis Slovakia v dňoch 20. až 25. augusta 2014 na vzorke 1312 respondentov starších ako 18 rokov na celom Slovensku. Opýtaní odpovedali na otázky „Ako sa vyvíja vaša životná úroveň v súčasnosti?“ a „Boli ste, alebo ešte plánujete tohtoročnú letnú dovolenku v zahraničí?“.

Odporúčané články

Ľudia vybrali politické strany, čo najviac škodili Slovensku Slováci veria najviac Ficovi a Kiskovi, ukázal prieskum

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...