Dve striebra a bronz pre Slovensko na ME veteránov

Futbal MS: Slovensko  Paraguaj
Fanúšikovia Slovenska pred zápasom XIX. majstrovstiev sveta vo futbale v Juhoafrickej republike na štadióne Free State, v skupine F medzi tímami Slovensko a Paraguaj. Foto: SITA/ Michal Burza

NYÍREGYHÁZA 23. júla (WEBNOVINY) – Slovenská výprava si na 17. veteránskych majstrovstvách Európy v atletike v maďarskej Nyíregyháze vybojovala v piatok ďalšie tri cenné kovy – dve striebra a jeden bronz. V skoku o žrdi mužov v kategórii od 35 do 39 rokov skončil na 2. mieste Peter Krška výkonom 410 cm a rovnaké umiestnenie si vybojoval aj Milan Beliansky v behu na 100 m prekážok v kategórii 65 až 69-ročných. V šprinte mužov na 200 m pridal k zlatu na polovičnej trati bronzovú medailu Vladimír Výbošťok (60 až 64-roční) časom 27,05 sekundy.

Slovensko má pred záverečným súťažným dňom zatiaľ na konte 2 zlaté, 6 strieborných a 8 bronzových