EHT - Česi doma zdolali Rusov 6:3

Bez názvu
Jágr sa so spoluhráčmi teší z gólu v sieti Rusov Foto: SITA/AP

BRNO 23. apríla (WEBNOVINY) – Česká hokejová reprezentácia uspela aj vo svojom druhom domácom vystúpení na Českých hokejových hrách (ČHH) v rámci seriálu Euro Hockey Tour (EHT), keď v sobotu popoludní zdolala v Brne výber Ruska 6:3. Už istý víťaz EHT z Ruska inkasoval prvé tri góly v oslabení a aj keď dokázal znížiť na 1:2 aj 2:3, potom si už domáci Česi pred vynikajúcimi brnianskými fanúšikmi nenechali víťazstvo ujsť. Vo veľmi dobrom svetle sa prezentoval skúsený Jaromír Jágr, autor jedného presného zásahu a troch asistencií.

Český tím sa dostal na čelo tabuľky ČHH a odpútal sa z dna poradia EHT. V sobotu od 19.00 h sa takisto v Brne predstavia Švédsko a Fínsko.

Výsledok – turnaj Euro Hockey Tour – České hokejové hry:

Česko – Rusko 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Góly: 20. Martínek (Červenka, Jágr), 25. Martínek (Jágr), 25. Červenka (Jágr, Průcha), 35. Voráček (Marek), 51. Novotný (Voráček), 54. Jágr (Červenka) – 23. Tarasenko (Gorovikov), 30. Morozov (Nikulin, Kajgorodov), 53. Grebeškov.

Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lärking, Persson (obaja Švéd.) – Barvíř, Blümel (obaja ČR), 7200 divákov

4. Fínsko 10 2 1 2 5 23:29 10

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.