EL UEFA: Oslava Hamšíkovho gólu sa skončila nešťastne

Bez názvu
Marek Hamšík Foto: SITA/AP

MADRID 25. februára (WEBNOVINY, AFP) – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík sa svojím gólom do siete FC Villarreal v odvete šestnásťfinále Európskej ligy UEFA postaral nielen o radosť fanúšikov SSC Neapol, ale paradoxne aj o menšie zranenia. Pri oslavách jeho presného zásahu, ktorým poslal talianske mužstvo na pôde španielskeho zástupcu v 17. min do vedenia, sa totiž zlomila jedna z bariér v hosťujúcom sektore a natešení priaznivci SSC popadali na ihrisko. Našťastie, nedošlo k vážnejším zraneniam, len trom priaznivcom ošetrili odreniny a rezné rany. Neapolčania napokon po zápase smútili, keďže na Hamšíkov presný zásah dokázali odpovedať ešte do prestávky Nilmar a Rossi, čím posunuli Villarreal do osemfinále európskeho pohára číslo dva. Prvý duel sa pod Vezuvom skončil pred týždňom bezgólovou remízou.

Villa 2-1 NapUploaded by 2011goalsarena. – Check out more sports and extreme sports videos.

Hamšík: Škoda prehry, mali sme na postup

Ani gól Marka Hamšíka nepomohol talianskemu futbalovému klubu SSC Neapol k postupu do osemfinále Európskej ligy UEFA 2010/2011. Zverenci Waltera Mazzarriho prehrali vo štvrtkovom odvetnom stretnutí šestnásťfinále vo Villarreali 1:2, a keďže sa prvý duel na Apeninskom polostrove skončil bezgólovou remízou, do ďalšej fázy postúpil španielsky tím.

Skóre štvrtkového duelu otvoril kapitán slovenskej reprezentácie v 17. min, keď obetavou „rybičkou“ zužitkoval center Ezequiela Lavezziho. Ešte pred polčasovou prestávkou však skórovali Nilmar a Giuseppe Rossi a zariadili víťazstvo domácich. „Škoda prehry. Mali sme na to, aby sme išli ďalej,“ cituje slová Marka Hamšíka jeho oficiálna internetová stránka. Dvadsaťtriročný ofenzívny stredopoliar sa vrátil aj k svojmu presnému zásahu, ktorý bol pre neho celkovo desiatym v tejto sezóne. „Taký gól som ešte nedal. Škoda, že za nášho vedenia ešte v prvom polčase Ezequiel nepremenil sólový nájazd na brankára. Ak by ho zužitkoval, zápas by sa vyvíjal inak. Celkovo nám chýbalo troška šťastia,“ nechal sa počuť Hamšík, ktorého gól oslavovali fanúšikovia „partenopei“ tak divoko, že prelomili zábradlie vo svojom sektore a mnohí z nich spadli z výšky na zem. „Našťastie, vážnejšie sa zranil asi iba jeden priaznivec, ktorého odniesli na nosidlách. Neviem presne, čo sa mu stalo. A výkon arbitra Cakyra? Škoda rečí,“ poznamenal na záver Marek Hamšík, ktorý bol proti Villarrealu kapitánom Neapola, odohral celý zápas a v 76. min dostal žltú kartu za protesty.

Hubočan nehral proti YB Bern pre problémy s chrbtom

Slovenský futbalový reprezentant Tomáš Hubočan nenastúpil v drese Zenitu Petrohrad vo štvrtkovom odvetnom stretnutí šestnásťfinále Európskej ligy UEFA 2010/2011 proti Young Boys Bern (3:1) pre problémy s chrbtom. Ruský šampión síce prehral v prvom zápase vo Švajčiarsku 1:2, ale zásluhou štvrtkového triumfu si zabezpečil postup do osemfinále, v ktorom sa stretne s holandským FC Twente.

Hubočan je stabilným členom základnej zostavy Zenitu, do ktorého prestúpil v roku 2008 zo Žiliny. Doba rekonvalescencie 25-ročného defenzívneho univerzála zatiaľ nie je známa. Najvyššia ruská súťaž sa začne 12. marca a potrvá netradične až do jari 2012. V Rusku totiž prechádzajú zo systému jar – jeseň na „európskejší“ jeseň – jar.