Električka zrazila ženu na Saratovskej ulici v Bratislave

Elektricka

BRATISLAVA 4. decembra (WebNoviny.sk) – Policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vyšetrujú okolnosti nedeľňajšej dopravnej nehody električky a chodkyne, ku ktorej došlo v čase krátko pred 09:30 Saratovskej ulici v Bratislave. O nehode agentúru SITA informovala hovorkyňa polície Lucia Mihalíková.

„Podľa doterajších zistení z miesta dopravnej nehody vodič prechádzal s električkou č. 4 v smere z centra mesta do mestskej časti Bratislava – Dúbravka. Medzi zastávkami OD Saratov a Pri kríži vošla do koľajiska a dráhy električky cez vyznačený priechod pre chodcov 18-ročná chodkyňa. Následkom stretu utrpela chodkyňa zranenia, s ktorými bola privolanou službou RZP bezodkladne prevezená do jednej z bratislavských nemocníc. Alkohol u vodiča električky bol vykonanou dychovou skúškou na mieste vylúčený,“ informovala s tým, že presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia tejto dopravnej nehody sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje chodcov, ako aj všetkých účastníkov cestnej premávky, že zákon ukladá chodcom povinnosť umožniť plynulý prejazd električiek na semaformi neriadených priechodoch pre chodcov. Električka má na takýchto priechodoch pre chodcov prednosť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom