Erdogan nežiadal Nemecko o azyl, Turecko chce ospravedlnenie

Recep Tayyip Erdogan
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Foto: SITA/AP

Ankara/Washington 27. júla (WebNoviny.sk) – Turecké veľvyslanectvo v Spojených štátoch vyzvalo americkú televíziu NBC News, aby sa ospravedlnila za „neprijateľnú“ a „nepravdivú“ správu týkajúcu sa nedávneho pokusu o prevrat v Turecku. Informovala o tom v utorok na svojej internetovej stránke agentúra Anadolu.

Správa (Kylea) Griffina, že 15. júla počas pokusu o prevrat turecký prezident Recep Tayyip Erdogan žiadal o azyl v Nemecku, je absolútne nepravdivá, neprijateľná a bez vierohodných dôkazov… Žiadame NBC News a pána Griffina o formálne ospravedlnenie za tohto neprijateľné správanie,“ napísalo turecké veľvyslanectvo v liste pre NBC News.

Obrazom: Pokus o prevrat v Turecku

Griffin počas pokusu o prevrat na Twitteri napísal: „Vysokopostavený zdroj z americkej armády pre NBC News uviedol, že Erdoganovi odmietli povoliť pristáť v Istanbule a údajne žiada o azyl v Nemecku.

Griffinovu správu prevzali ďalšie médiá vrátane denníka Washington Post. Griffinov príspevok na Twitteri bol už vymazaný, ale jeho autor ani NBC News „vôbec neuznali svoju chybu a ani sa za ňu neospravedlnili„, dodalo turecké veľvyslanectvo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Recep Tayyip ErdoganTayyip Erdogan