Euro kleslo oproti doláru na osemmesačné minimum

Euro, peniaze_euro, eu, únia, európska_únia
Foto: SITA, AP

LONDÝN 23. júla (WEBNOVINY) – Spoločná európska mena v stredu oproti doláru klesla na osemmesačné minimum. Záujem investorov o euro totiž oslabili obavy z prísnejších sankcií voči Rusku a ich potenciálneho vplyvu na slabý ekonomický rast eurozóny. Tvrdšie sankcie by mohli poškodiť hlavne Nemecko vzhľadom na jeho silné obchodné väzby s Ruskom.

Euro voči doláru kleslo až na 1,3455 USD/EUR, čiže najnižšie od novembra minulého roka. Investori pritom očakávajú ďalšie oslabenie eura v nadchádzajúcich dňoch. Kurz spoločnej meny oproti japonskému jenu sa nezmenil a nachádzal sa na úrovni 136,60 JPY/EUR.

Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, sa oproti predošlému dňu tiež nezmenil a zostal vo výške 80,747 bodu.

Stredoeurópske meny oproti euru posilnili. Maďarský forint si do 11:06 SELČ voči spoločnej európskej mene pripísal 0,33 percenta a stúpol na 306,850 HUF/EUR. Poľský zlotý oproti euru posilnil o 0,08 percenta na 4,135 PLN/EUR a česká koruna si prilepšila o 0,01 percenta na 27,475 CZK/EUR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom