Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bsk
15. marca 2016 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Eurofondy na opravu ciest

BRATISLAVA 15. marca 2016 (WBN/PR) – Bratislavský samosprávny kraj po prvý raz získal finančnú podporu z eurofondov aj pre rekonštrukciu ciest II. a III. triedy na svojom území, čím aspoň čiastočne znížil svoje znevýhodnenie oproti ostatným regiónom Slovenska. Prvou zrekonštruovanou cestou by mala byť spojnica Rohožník – Malacky.

„My sme prišli do Rohožníka oznámiť, že začíname verejné obstarávanie na tendrovú dokumentáciu, ktorá je nevyhnutná na to, aby sa opravila táto cesta, ktorá nás vlastne spája s Malackami samotnými, aby sa urobil obchvat Rohožníka a popri tej ceste sa zároveň ako tretia etapa obstarajú aj takzvané cyklochodníky, ako je to napríklad v Rakúsku,“ vyjadril sa počas včerajšieho brífingu predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Komunikácia III. triedy 50310 (Rohožník – Malacky) si vyžaduje kompletnú rekonštrukciu nakoľko má nevyhovujúci stav, k čomu prispieva aj intenzita dopravy ťažkými nákladnými vozidlami z priemyselných závodov v Rohožníku. Cieľom rekonštrukcie je zabezpečiť plynulú a bezpečnú dopravu, vybudovať kvalitnú a kapacitne vyhovujúcu cestu pre potreby regionálnej, najmä nákladnej dopravy. Existujúca cesta III. triedy 50310 už nevyhovuje dnešnému dopravnému zaťaženiu. Spojnica Rohožník – Malacky je strategickým napojením na ostatnú cestnú sieť pre viaceré výrobné závody a spoločnosti pôsobiace v oblasti.

Rekonštruovať sa bude niečo vyše 8 kilometrový úsek komunikácie. Šírka zrekonštruovanej cesty bude 9,5 m. V projekte sa uvažuje s priamym napojením na diaľničnú sieť (D2) z čoho vyplýva odľahčenie prejazdu ťažkých nákladných vozidiel cez mesto Malacky (cesty II/590 a II/503) a v smere Rohožník – Pernek – Lozorno (II/501). Súčasťou rekonštrukčných prác bude úprava smerového a výškového vedenia cestnej komunikácie a šírkového usporiadania na 9,5 km čím bude nová komunikácie kategorizovaná ako komunikácia II. triedy.

Projekt Modernizácia cesty III. triedy 50310 medzi obcou Rohožník a mestom Malacky je aj projektom Akčného plánu BSK pre roky 2014 – 2020. V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) v rámci prioritnej osi č. 1 Bezpečná a ekologická doprava v regiónoch je cieľom zabezpečiť kvalitné pripojenie znevýhodnených miest a vidieckych regiónov ako aj prepojenie lokálnej siete na infraštruktúru TEN-T a cesty I. triedy.

„Predpokladám, že do Malaciek budeme musieť chodiť cez obec Kuchyňa a Pernek. Cesta do Malaciek sa predĺži o asi 13km. Všetci sú nejakým spôsobom zmierení, že takéto obmedzenia budú a dokonca by som povedal, že keď tie obmedzenia nastanú, tak bude to znak, že cesta o ktorej sa hovorí dlhé roky je v stave výstavby,“ dodal Peter Švaral, starosta obce Rohožník a poslanec BSK.

Bratislavský samosprávny kraj vykonal majetkovoprávne usporiadanie a predloženie samotného projektu bude schvaľovať Zastupiteľstvo Bratislavského samosprávneho kraja v júni.

Odporúčané články

Kusý oznámil kandidatúru na post bratislavského župana Krajskí poslanci žiadajú Freša, aby odvolal Keselého

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...