Europoslankyňa Nicholsonová vyvracia hoax o svojej maturite, Marčekova verzia má trhliny

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Členka strany SaS a poslankyňa Európskeho parlamentu (EP) Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény

Tvrdenie, že europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) nemá maturitu, je hoax. Zistila to francúzska tlačová agentúra AFP, ktorá sa spojila s riaditeľkou gymnázia na Metodovej ulici v Bratislave.

Získali odpis z maturitného vysvedčenia

Riaditeľka Zuzana Vaterková potvrdila, že Nicholsonová ukončila stredoškolské štúdium na gymnáziu maturitou s vyznamenaním. Maturovala 2. júna 1995. Agentúra AFP získala aj oficiálne potvrdený odpis maturitného vysvedčenia Nicholsonovej.

Viaceré facebookové skupiny tvrdili, že europoslankyňa Nicholsonová nemá maturitu. Odvolávali sa pritom na bývalého poslanca za Sme rodina Petra Marčeka, ktorý podľa vlastných slov vykonal na gymnáziu Metodova poslanecký prieskum.

Vyjadrila sa aj riaditeľka gymnázia

Tvrdil, že nikto na gymnáziu mu nebol schopný ukázať žiaden doklad, že Nicholsonová absolvovala maturitu. Riaditeľka Vaterková si nie je vedomá, že by Marček vykonával na jej škole poslanecký prieskum.

Na správu AFP upozornila emailom sama Nicholsonová. „Mesiace ma otravujú rôzne cielené dezinformačné kampane, ktoré sa snažia o primitívne útoky na moju osobu. Agentúra AFP oficiálne vyvrátila už dva hoaxy, ktoré sa šírili vo verejnom internetovom priestore,“ vyhlásila.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Ďuriš NicholsonováPeter Marček
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaSme rodina