Existujú indície o tom, že políciu ovláda skupina Bödörovcov, poukázala Nicholsonová

Lucia Ďuriš Nicholsonová
Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher.

BRATISLAVA 17. apríla (WebNoviny.sk) – Podpredsedníčka Národnej rady SR Lucia Ďuriš Nicholsonová v utorok poukázala na to, že existujú indície o tom, že políciu ovláda skupina Bödörovcov.

„Tu je fotografia, ktorá vznikla v roku 2017 v známom nitrianskom podniku Zlatý kľúčik na rodinnej oslave, ktorú usporiadal Norbert Bödör,“ povedala a na fotke ukázala na muža menom Peter Brath a Milan Mihálik.

Brath pracoval vo firme Bonul

Pripomenula, že Peter Brath pracoval v súkromnej bezpečnostnej službe Bonul o písal o ňom aj zosnulý novinár Ján Kuciak.

Ďalším na fotografii je Milan Mihálik, policajt, ktorý pôsobí ako zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA. „Teda je zástupcom sponzora strany Smer Bernarda Slobodníka,“ priblížila Nicholsonová. Mihálik pôsobil najprv ako operatívny pracovník.

Ako uviedla, Mihálikova kariéra mala v NAKA skončiť v roku 2013, keď Mihálik odmietol ísť na detektor lži, a preto si sám podal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru príslušníka Policajného zboru.

Nicholsonovej otázky Gašparovi

„Z toho dôvodu, že odmietol ísť na detektor lži bol vydaný aj personálny rozkaz o ukončení služobného pomeru Mihalíka,“ dodala a zároveň sa pýtala, či na pokyn Gašpara sa zničil personálny rozkaz o ukončení služobného pomeru Mihálika.

„Je pravda, že ste zariadili, aby bol Mihálik preradený ako operatívny pracovník na expozitúru západ Národnej jednotky finančnej polície NAKA? Je pravda, že ste zachránili Mihálika, lebo sa priatelí s Norbertom Bödörom?“ pýtala sa.

„Je jasné, že priateľstvo Bödöra s Mihálikom ho vyšvihlo na pozíciu zástupcu riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA bez toho, že by mal riadiace skúsenosti,“ uviedla s tým, že preskočil dva stupne riadenia v rámci NAKA.

Nicholsonová sa pýtala, v koho záujme Gašpar konal. „Celá polícia a NAKA sú v područí ľudí priamo napojených na nitriansku skupinu Bödörovcov,“ vyhlásila a dodala, že nestačia personálne výmeny, sle predčasné voľby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakLucia Ďuriš NicholsonováNorbert BödörTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPZ Policajný zbor SR