Expolicajt vypovedal, kto vydal príkaz zamiesť pod koberec Kováčikov vklad 204-tisíc eur

Dušan Kováčik
Dušan Kováčik. Foto: archívne, SITA/Peter Maďar.

Bývalý policajt Pavol Vorobjov priznal, že zastavil prešetrovanie peňažného vkladu v objeme 204-tisíc eur, ktorý si na účet vložil bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk.

Podľa stíhaného Vorobjova vydal príkaz zastaviť preverovanie vtedajší riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorým bol v súčasnosti stíhaný Peter Hraško.

Portál pripomína, že keď Kováčik ešte ako špeciálny prokurátor pred štyrmi rokmi vložil na svoj účet 204-tisíc eur, banka to vyhodnotila ako neobvyklú obchodnú operáciu a nahlásila polícii, konkrétne finančnej spravodajskej jednotke.

„Elitná policajná zložka mala prípad preveriť a prípadne aj iniciovať vyšetrovanie. Nič také sa však nestalo,” uvádza portál s tým, že zistenia o vysokom peňažnom vklade vtedajšieho špeciálneho prokurátora nikdy neopustili finančné spravodajstvo.

Vorobjov, ktorý v tom čase viedol finančnú spravodajskú jednotku podľa portálu tvrdí, že Kováčika vtedy ani nepoznal, takže on sám nemal dôvod „upratať” hlásenie banky. Pokyn, že informácia o vklade nemá opustiť finančnú spravodajskú jednotku dostal podľa vlastných slov od Hraška Vorobjov, ktorý je obvinený vo viacerých kauzách a momentálne spolupracuje s políciou podľa portálu príkaz splnil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan KováčikPavol VorobjovPeter Hraško
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra