Exriaditeľ regionálnej správy ciest nezastavil na „stopke“ a spôsobil nehodu, súd potvrdil trest

súd, sudca
Foto: ilustračné, Getty Images

BANSKÁ BYSTRICA 11. júna (WebNoviny.sk) – Peňažný trest 600 eur a zákaz pol roka viesť motorové vozidlá potvrdil v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 43-ročného Miroslava S. z Detvy, ktorý ako vodič auta Toyota RAV4 v Hnúšti nezastavil na „stopke“ a zrazil sa s prechádzajúcou Škodou Favorit. Pri zrážke vodič Favorita utrpel viaceré zranenia, z ktorých sa liečil 40 dní.

Miroslav vinu priznal

Miroslav S., v čase dopravnej nehody riaditeľ Banskobystrickej regionálnej správy ciest, na súde vinu priznal. Spáchal prečin ublíženia na zdraví porušením dôležitej povinnosti. Okresný súd v Rimavskej Sobote mu uložil peňažný trest 600 eur a na 6 mesiacov zakázal šoférovať.

Ako poľahčujúcu okolnosť zohľadnil jeho priznanie a ďalšie okolnosti. Proti verdiktu sa odvolal prokurátor, požadujúci prísnejší trest peňažný a zákaz šoférovania stanoviť na dva roky. Odvolací senát však označil trest síce za mierny, ale za zákonný a rozsudok prvostupňového súdu potvrdil.

Auto používa pri práci

Obhajca poukázal na to, že Miroslav S. v súčasnosti podniká a vozidlo potrebuje k výkonu činnosti. Má štyri deti, z ktorých tri sú maloleté a dve majú zdravotné problémy.

Suja ich vozí do predškolského zariadenia a na zdravotné vyšetrenia. Verdikt krajského súdu je právoplatný. Poškodené strany si musia nárok na náhradu škody vymáhať v civilnom procese.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Suja
Firmy a inštitúcie Krajský súd Banská Bystrica