Extraliga - B. Bystrica - Sp. Nová Ves

HC'05 Banská Bystrica
HK Spišská Nová Ves Foto: SITA

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga – 35. kolo základnej časti:

HC’05 Banská Bystrica – HK Noves okná Spišská Nová Ves 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Góly: 38. Pardavý (Kubka, M. Dian) – 20. Prokop, 39. Smotrila (S. Pavličko)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Harabin (Spišská Nová Ves) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga – Horínek, Stano, 2989 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek – P. Frühauf, Biro, Bambúch, Vantroba, Kubka, J. Mocek – Tománek, Bulík, Pardavý – M. Dian, Miroslav Hlinka, Kútny – Rumpel, Češík, Drotár (13. Bendik) – J. Sýkora, Ľ. Sabol, T. Sýkora

Spišská Nová Ves: Polc – Ďaloga, Harabin, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský, A. Mrena, Čintala – Holečko, S. Pavličko, Smotrila – Vartovník, L. Jurík, Macejka – Lemešani, Hamrák, Prokop – Hübler, Heizer, Farkašovský

Spišiaci podali v Banskej Bystrici obetavý výkon, keď sa dvoma gólmi v závere tretín dokázali dostať do vedenia. Vyšiel im aj úvod stretnutia, keď najprv v 3. min Smotrila nevyužil v presilovej hre šancu zblízka a o dve minúty neskončil gólom ani prienik Juríka. Domáci mohli odpovedať peknou akciou Tománka s Pardavým, v 9. min nepochodil pred Polcom ani Bulík a rovnako sa zoči-voči hosťujúcemu gólmanovi nepresadil ani Drotár. Domáceho Vojteka v bránke zamestnával najmä Lukáš Jurík. V 13. min Farkašovský v strednom pásme odstavil úderom do ruky domáceho Drotára z hry, ten musel odísť do kabíny. Bystričania sa vzápätí radovali, keď Polca zblízka prekonal Tomáš Sýkora, ale videorozhodca usúdil, že puk neprešiel bránkovou čiarou. V 19. min predviedli hostia peknú akciu, Vartovník našiel Juríka, ale ten opäť pred Vojtekom nepochodil. Na opačnej strane rovnako neuspel Rumpel. Štyri sekundy pred klaksónom po Dianovej chybe sa k puku dostal Prokop, ktorý spoza ľavého kruhu švihom otvoril skóre duelu – 0:1.

Na začiatku druhej tretiny nevyužili domáci presilovku o dvoch hráčov v trvaní 76 sekúnd, v šanci bol iba Kútny. Na opačnej strane mohol v početnej výhode zvýšiť vedenie Spišiakov Holečko. V 28. min sa Ďaloga prepracoval až pred Vojteka, no neuspel. V 33. min ho napodobnil Dian, ktorý sa preštrikoval pred Polca, ten však puk za svoj chrbát nepustil. O tri minúty neskôr bol vo vyloženej šanci Juraj Sýkora, zblízka ale ležiaceho gólmana hostí neprekonal. Banskobystričanom sa podarilo vyrovnať až v 38. min po Dianovej akcii a Kubkovom posunutí puku pred odkrytú bránku skóroval Pardavý – 1:1. Spišiaci však opäť v závere tretiny išli do vedenia, 66 s pred klaksónom pekná prihrávka Pavlička na Smotrilu mala gólový efekt, pretože strelec hostí prekonal z ľavého kruhu Vojteka – 1:2.

V tretej tretine domáci hokejisti nedokázali vyrovnať, Spišiaci hrali umne a hlavne bojovne. V 45. min mieril Heizer z dobrej pozície v oslabení, ale Vojteka neprekonal. Gólom zaváňala i akcia Pardavého s Bulíkom o tri minúty neskôr, ale posledný menovaný sa zblízka nepresadil. Najdramatickejšie okamihy sa udiali v závere zápasu. Najprv v 58. min po Birovej strele zblízka neprekonali Polca Kútny s Dianom a v poslednej minúte, keď domáci pri presilovke odvolali brankára, v hre 6 proti 4 mohol ešte meniť skóre Bulík zblízka a Pardavý od modrej, no nepodarilo sa im to a hokejisti HC´05 zaznamenali prekvapujúcu prehru.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Výsledok zápasu udala prvá tretina, ktorú sme nezahrali dobre. Chýbalo nám v nej nasadenie, nebolo to mužstvo, ktoré poznáme. Navyše sme dostali gól štyri sekundy pred klaksónom, ktorý nám neprospel. Druhá tretina už bola z našej strany lepšia, dostávali sme súpera pod tlak, ale dali sme iba jeden gól. Ten sme navyše nezužitkovali, pretože v závere sme opäť po individuálnej chybe inkasovali. Dnešný zápas nám nevyšiel podľa predstáv, puky nám odskakovali, resp. boli bližšie k súperovi. Musím pochváliť súperovo mužstvo, hralo disciplinovane a hlavne bojovne. V tretej tretine sme sa síce snažili vsietiť gól, ale nepodarilo sa.“

Ján Faith (tréner Spišskej Novej Vsi): „Vedeli sme o kvalitách súpera. S každým bodom by sme boli pred zápasom spokojní, ale chvála Bohu, že sme počas celého zápasu vyhrávali a to chlapcom dodalo síl a bojovnosti. Podali sme dobrý výkon od brankára až po posledného hráča a tieto body sme si zaslúžili.“