Extraliga: V dohrávke 6. kola zvíťazila Žilina

Bez názvu

ŽILINA 21. septembra (WEBNOVINY) – Výsledok dohrávka 6. kola základnej časti hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011:

MsHK DOXXbet Žilina – HK Orange 20 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)

Góly: 29. M. Kokavec (J. Kopecký, Klouda), 33. M. Kokavec (Nádašdi, Klouda), 33. Hájnik (Hreus, Pozník), 35. Hájnik (Hreus, Horský) – 18. J. Cíger (Preissinger), 24. Vandas (Šimčák, Jokeľ), 59. J. Cíger

Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík – T. Orolín, Stanšel, 852 divákov

Žilina: Lipovský (24. M. Laco) – Kolarz, Nádašdi, Milovanovič, Dlouhý, Pozník, Rúfus – J. Kopecký, Klouda, M. Kokavec – Kubiš, Palovčík, Stupka – Hájnik, Horský, Valášek – Matúš Viedenský, Hreus, Jarab

HK Orange 20: Riečický – L. Kozák, T. Staňo, Ľ. Malina, Imrich, Obuch, Mačkovič, Trška, Štumpf – Hrnka, Petro, Šišovský – J. Cíger, Preissinger, M. Sobota – Vandas, S. Takáč, Jokeľ – Matúš Chovan, Šimčák, Matoušek

Žilina mala od úvodných minút navrch. Domáci tlačili a vytvárali si šance, ale tie zostali nevyužité. Najväčšiu príležitosť mal v 14. min Kokavec, ktorý ani na dvakrát neprestrelil Riečického. V závere prvej tretiny bol vylúčený domáci Hájnik, následne aj Milovanovič a hostia početnú prevahu o dvoch hráčov po 17 sekundách využili na dosiahnutie prvého gólu Jakubom Cígerom.

Začiatok druhej časti bol tiež v znamení presiloviek, ale úspešnejší tentoraz boli domáci, keď Kokavec po vydarenej kombinácii prvého útoku v 29. min dal gól. Korigoval ním na 1:2 z pohľadu Žiliny: v 24. min sa totiž presadil Vandas a slovenskí mladíci vtedy viedli 2:0. Po polhodine hry sa stav rýchlo menil. V 33. min prišiel vyrovnávajúci gól – opäť z hokejky Kokavca. V tej istej minúte sa presadil aj Hájnik, ktorý po prihrávke kapitána Hreusa poslal domácich do vedenia. Hájnik menil skóre aj v 35. min, keď presnou strelou od modrej čiary zvýšil už na 4:2 pre Žilinčanov.

V záverečnej fáze duelu hosťujúci mladíci zdramatizovali dianie, keď Jakub Cíger v 59. min dal kontaktný gól, ale zverencom Štefana Mikeša už nezostalo dosť času na prípadné vyrovnanie.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „Mali sme slabší začiatok zápasu. Vytvorili sme si šance, ale nedokázali sme ich premeniť. V druhej tretine to bol z našej strany dobrý hokej až po vyrovnaní a následnom dosiahnutí vedenia 4:2. V poslednej časti sa zápas dohrával, hostia ho však gólom zdramatizovali. S predvedenou hrou našich hráčov nie sme úplne spokojní, ale s bodmi áno.“

Miroslav Marcinko (asistent trénera HK Orange 20): „Začali sme dobre a dali sme dva góly, ale potom akoby naši hráči prestali korčuľovať. Súper to využil, čo bolo pre nás na škodu. Za stavu 3:4 v náš neprospech to bolo ešte otvorené, ale stav sa už nezmenil. Som rád, že sme proti domácemu tímu dokázali zabojovať.“