Extraliga - Žilina - Liptovský Mikuláš

Anton Tomko

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga – 35. kolo základnej časti:

MsHK Garmin Žilina – MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 19. Palovčík (Nádašdi, P. Barinka), 20. Koložváry (Vala, Škoda), 21. Kolarz (Nádašdi, Palovčík), 28. Kubiš (Palovčík, P. Barinka)

Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Rúfus na 5+DKZ – Kumstát a Tomášek na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška – J. Tvrdoň, M. Orolin, 1731 divákov

Žilina: Lipovský – Kolarz, Nádašdi, Škuta, Hriňa, Horák, Rúfus, od 50. Šeliga – Drevenák, Hreus, M. Kokavec – Spilar, Pleva, V. Nemec – Škoda, Koložváry, Vala (od 50. Cingel) – Kubiš, Palovčík, P. Barinka

Liptovský Mikuláš: Fikrt (28. – 29. Kurali) – T. Devečka, Heš, D. Devečka, Kumstát, Hučko, M. Bača, od 50. P. Lištiak – M. Bartánus, J. Halaj, Tomášek – Cibuľa, Valčák, V. Novák – Mikula, Kuric, Kropáč – Roháč, Durdiak, M. Oravec

Žilinčania začali prvý domáci zápas v novom roku aktívnejšie. V 8. min vyskúšal pozornosť Fikrta Spilar a následne Hriňa. Oba tímy mohli meniť skóre v presilových hrách, čo sa podarilo až v závere prvej tretiny domácim. Deväť sekúnd pred návratom Kurica na ľadovú plochu Palovčík umiestnil vyrazenú strelu za Fikrtov chrbát. Netrvalo ani 22 sekúnd a Žilinčania sa tešili z druhého gólu, autorom ktorého bol Koložváry. V úvode druhej časti bol vylúčený hosťujúci Heš a domáci po 9 sekundách Kolarzom zvýšili na 3:0. V 28. min štvrtý domáci útok po osi Barinka – Palovčík – Kubiš založil rýchlu akciu, na ktorej konci stál junior Kubiš. Ten vsietil svoj druhý gól v žilinskom drese. V 30. min mohol čestný úspech Liptovského Mikuláša zaznamenať Tomášek, ktorý sám korčuľoval na Lipovského, ale rovnako ako Palovčík v 32. min pred Fikrtom šancu nepremenil. Následné minúty boli len o vylúčeniach, keď sa hráči oboch tímov striedali na trestnej lavici. V úvode záverečnej časti hry mali hráči Liptovského Mikuláša niekoľkominútovú početnú prevahu, ale tú nedokázali využiť. Ideálne strelecké príležitosti na zmenu skóre mali v 47. min hosťujúci Cibuľa a v 50. min domáci Spilar. Keďže ich však nepremenili, stav stretnutia sa už nemenil. Žilinčania vyhrali zaslúžene a po prvý raz v aktuálnej sezóne si žilinský brankár Miroslav Lipovský udržal čisté konto.

Anton Tomko (tréner Žiliny): „Od úvodných minút sme hrali aktívnejší celoplošný hokej. Snažili sme sa nepúšťať Liptovský Mikuláš do kombinácií a brejkov. V prvej tretine nás v závere postavili na nohy dva góly. Tie nás upokojili. V druhej časti hry sme boli často vylučovaní, preto sme improvizovali v zostave. V tretej tretine sme len strážili výsledok. Naše víťazstvo v tomto stretnutí je zaslúžené.“

Ján Šterbák (tréner L. Mikuláša): „Neodohrali sme dobrý zápas. V prvej tretine sme si vytvorili málo streleckých príležitostí a po dvoch individuálnych chybách sme inkasovali dva góly. V druhej tretine to bolo pri častých vylúčeniach nesúrodé, domácim sa podarilo vsietiť ďalšie dva góly. Tretia tretina bola vyrovnaná. Z pohľadu útočnej aktivity sme v tomto dueli vyprodukovali málo, preto sme nemohli pomýšľať na lepší výsledok.“