Extréner Barcelony Quique Setién zažaloval klub za nedodržanie zmluvy, žiada štyri milióny eur

Quique Setién
Extréner FC Barcelona Quique Setién. Foto: archívne, SITA/AP

Len čo sa vedeniu FC Barcelona podarilo urovnať črtajúci sa konflikt s Lionelom Messim, má na krku ďalší problém.

Nedávno prepustený tréner Quique Setién žaluje katalánsky veľkoklub za nedodržanie zmluvných podmienok. Požaduje náhradu 4 milióny eur.

Koniec po hanebnej prehre

Setién aj jeho traja bývalí asistenti tvrdia, že oznámenie o ukončení zmlúv dostali písomne až 16. septembra, hoci k ich vypovedaniu došlo už 17. augusta.

Všetci mali podpísaný kontrakt do júna 2022, ale zároveň mali v zmluvách klauzulu o predčasnom ukončení vždy v najbližšom lete.

Katalánci odvolali trénerský štáb krátko po hanebnej augustovej prehre s Bayernom Mníchov (2:8) vo štvrťfinále Ligy majstrov. Informuje o tom aj portál BBC.

Bez skúseností v top tíme

„Nedostali sme odškodné a vyrozumenie o našom konci v klube nám poslali až túto stredu. Je to jasné nedodržanie zmluvy, ktorú sme podpísali 14. januára 2020,“ uviedol Setién aj v mene svojich niekdajších asistentov pri kormidle FC Barcelona.

Setién nemal po príchode do Barcelony skúsenosti s vedením špičkového futbalového mužstva. V najvyššej španielskej súťaži v rokoch 2017 – 2019 viedol Betis Sevilla. Predtým pôsobil v Las Palmas či Lugu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Quique Setién
Firmy a inštitúcie FC Barcelona