Falošný hasič zaklopal starčekovi na okno a okradol ho

Starec and dochodcovia
Foto: ralphiesportal.me

BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) – Polícia v Dolnom Kubíne pátra po doposiaľ neznámom páchateľovi, ktorý po polnoci z piatka 30. novembra na sobotu 1. decembra okradol 80-ročného muža, povedal mu, že je hasič.

Ako ďalej agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, páchateľ prišiel k rodinnému domu na ulici A. Halašu v Dolnom Kubíne, zaklopal na okno a dvere, zobudil majiteľa a povedal mu, že je hasič.

Keď 80-ročný majiteľ domu otvoril dvere, páchateľ sa na neho natlačil a vošiel do chodby. V izbe od dôchodcu pod hrozbou ublíženia žiadal peniaze, pričom ten zo strachu o život vysypal na stôl mince z peňaženky.

S drobnými sa však páchateľ neuspokojil a opakovane s vyhrážkami žiadal od dôchodcu peniaze, ktorý mu dal napokon 300 eur v bankovkách. Páchateľ následne ušiel.

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie za krádež a porušovanie domovej slobody. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Polícia v Dolnom Kubíne prípadu venuje osobitnú pozornosť a vykonáva úkony smerujúce k zisteniu a odhaleniu páchateľa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom