Marek Kubacka, Maria Zatovicova
Slovenský paralyžiar Marek Kubačka (vpravo). Foto: ilustračné, SITA/AP

Fantastický Kubačka vyhral obrovský slalom Svetového pohára, Haraus skončil na druhom mieste

BRATISLAVA 10. februára (WebNoviny.sk) – Úplne nevidiaci Marek Kubačka s navádzačkou Máriou Zaťovičovou po sobotňajšom triumfe v obrovskom slalome Svetového pohára v alpskom lyžovaní zdravotne znevýhodnených vo švajčiarskom Veysonnaze ovládli rovnakú disciplínu v totožnom stredisku aj v nedeľu.

Medzi zrakovo znevýhodnenými mužmi skončil druhý rovnako ako v sobotu ďalší slovenský reprezentant Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom.

Haraus s Hudíkom vyhrali piatkový obrovský slalom pred Kubačkom so Zaťovičovou. Haraus vo Veysonnaze ovládol aj všetky tri súťaže v super G a dohromady má na konte už päť medailí.

Svetový pohár zdravotne znevýhodnených lyžiarov

• Veysonnaz (Švajčiarsko) – nedeľa

Zrakovo znevýhodnení – obrovský slalom: 1. Marek Kubačka (nav. Mária Zaťovičová, SR) 2:00,10 min, 2. Miroslav Haraus (nav. Maroš Hudík, SR) +4,01 s

Skvelý Kubačka vyhral obrovský slalom Svetového pohára vo Veysonnaze, Haraus získal druhé miesto Slováci ovládli obrovský slalom Svetového pohára, Haraus vyhral a Kubačka bol druhý

Na súde s exministrom Ruskom v kauze prípravy vraždy Volzovej vypovedali Černák a Kaštan (aktualizované) Aktualizované: Starostovia a primátori zvolili nového predsedu ZMOS, na poste nahradí Michala Sýkoru Video: Švédsko cez štvrťfinále MS v hokeji 2019 neprešlo, Fínsko uspelo v gólovej prestrelke Ďalšia luxusná značka končí s kožušinami, na slovenských farmách sú týrané tisíce zvierat Prezident Kiska dávno nie je nadstranícky, podľa Tomáša už mal vybrať šiestich ústavných sudcov Tínedžerka Judita ide vo väzby, je obvinená z vraždy 16-ročného chlapca v Žiline Primátor Vallo predstavil nové poplatky a pravidlá v parkovacej politike Pôjdu študenti voliť? O Európskom parlamente sa dozvedajú aj z diskusných fór (podcast)