Fanúšikovia ultras protestovali pred úradom vlády, policajti použili slzný plyn aj vodné delo (video)

Protesty ultras
Pred Úradom vlády SR sa zišli stovky ľudí. Foto: printscreen/ www.facebook.com
  • aktualizované 17. októbra 20:50

Pred Úradom vlády SR protestovali proti aktuálnym protiepidemiologickým opatreniam vlády fanúšikovia ultras a priaznivci kotlebovcov. Na mieste sa pod dozorom polície nachádzalo približne 400 až 500 ľudí.

Z davu sa ozývali vulgárne nadávky na adresu predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO). Niekoľkým z protestujúcich sa podarilo do areálu úradu vlády prehodiť aj svetlice.

Vodné delo a slzný plyn

V úvode zhromaždenia vystúpil aj bývalý poslanec Národnej rady SR Peter Marček.

Viac o téme: Koronavírus

Pred areál úradu vlády sa postavili policajti, na ktorých demonštranti začali hádzať kamene a fľaše a používať delobuchy. Policajti v reakcii na to použili proti protestujúcim slzný plyn.

Na miesto dorazilo aj špeciálne policajné auto, pomocou ktorého proti demonštrantom policajti použili aj vodné delo.

Polícia zadržala niekoľko ľudí

Polícia sa v súvislosti s protestom zaoberá porušením predpisov súvisiacich s mimoriadnymi opatreniami a bude ich postupovať ďalej na správne konanie.

Dnešné zhromaždenie sa v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov, ktorí v niektorých prípadoch vykazovali známky požitia alkoholu. Zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície na upustenie od protiprávneho konania použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa dokonca zranili navzájom, a to tým, že jeden z prítomných ju hodil medzi zhromaždených,“ informovala polícia vo svojom profile na sociálnej sieti.

Ako ďalej priblížila, na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci policajného zboru. Polícia na mieste zadržala niekoľko osôb. Viac informácii poskytne, keď to situácia umožní.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičPeter Marček
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoÚrad vlády SR