Farebná skladačka Marni v H&M

Marni v H&M
Kolekcia Marni v H&M Foto: Miroslava Germanová

Talianska módna návrhárka Consuelo Castiglioni vytvorila v spolupráci so švédskym H& M eklektickú vzorovanú kolekciu, ktorá sa i na Slovensko dostane už 8. marca. Módne puzzle si budú môcť fanúšikovia oboch značiek vyskladať v bratislavskom Auparku.

Vzory, farby a rôzne materiály

Kolaborácie H&M so svetovými dizajnérmi vždy prinesú niečo výnimočné. Tentoraz sa do ulíc celého sveta dostanú zaujímavé kombinácie vzorov, potlačí, farieb a materiálov, ktoré by sa neodvážil skombinovať nik iný, ako taliansky módny dom Marni.
Marni v H&M
Foto: H&M Foto: H&M

Línia Marni v H&M je plná hravých jedinečných kúskov oblečenia pre dámy i pánov. Dámskej časti dominujú zemité farby afrického safari, ktoré kontrastujú s energickými odtieňmi ružovej, modrej či zelenej. Pánska časť kolekcie je zas ladená do odtieňov námorníckej modrej, červenej, žltej či hnedej.

Módne puzzle z rôznych potlačí

Mixovanie rôznych vzorov, materiálov a motívov je túto sezónu jedným z hlavných trendov a Marni predviedli v kolekcii pre H&M to najtradičnejšie zo svojho módneho repertoára. Európsky vzorovaný minimalizmus sa v exkluzívnej kolekcii mieša s naturalistickými potlačami a nechýbajú ani nezvyčajné farebné kombinácie, ktorými Consuelo Castiglioni jednoznačne nešla „na istotu“, ale pokúsila sa vytvoriť jedinečné kúsky do šatníka žien po celom svete.

Nepredvídavá a hravá
Marni v H&M
Foto: H&M Foto: H&M

Kolekcia Marni v H&M je hravá, energická a dokonalým spôsobom porušuje predvídavé módne pravidlá.V najnovšej dizajnérskej kolaborácii H&M si bodky rozumejú s prúžkami, geometrické vzory dopĺňajú naturalistické potlače a lakovaná koža ide ruka v ruke s ľahkým hodvábom a pleteninami. V tejto kolekcii nič nie je nemožné.

Zámerom talianskej dizajnérky bolo, aby sa všetky kúsky kolekcie dali kombinovať navzájom. Pre väčšinu odevov sa to aj podarilo, zaužívané tradície v našich končinách sa však inovujú veľmi ťažko, a tak zrejme veľmi často neuvidíme odvážnu kombináciu bundičky z plastovo vyzerajúcej lakovanej kože s jemnými hodvábnymi nohavicami a pletenými legínsami. Sveter s hodvábnym predným dielom a pletenou zadnou časťou však určite očarí nejedného módneho nadšenca.

Výrazné plastové doplnky a klobúk z plantáže
Marni v H&M
Foto: H&M Foto: H&M

Dôležitú úlohu v exkluzívnej línii zohrávajú doplnky. Mohutné topánky dopĺňajú pohodlné nízke sandále pre pánov i pre dámy. Exotické kvety bavlny i ich iní rastlinní príbuzní dostali plastovú podobu a vytvorili tak neprehliadnuteľné kúsky, ktoré oživia i ten najnudnejší odev. Moderný vzhľad outfitom z kolekcie Marni v H&M dodávajú i mohutné náramky inšpirované štýlom Art Deco. Napohľad sú však ľahšie ako v skutočnosti, preto budú dámy s menšou postavou určite opatrné pri ich vrstvení. Medzi najvýraznejšie a zároveň najšialenejšie kúsky kolekcie patrí určite slamený klobúk, ktorým by nepohrdol žiaden plantážnik z Južnej Ameriky.

Oblečenie ikonickej talianskej značky, ktorá je známa svojimi inovatívnymi návrhmi a originálnymi vzormi, bude dostupné v 260 predajniach po celom svete od 8. marca. „„Chcela som vytvoriť skutočný šatník značky Marni plný našich obľúbených modelov v typických materiáloch a vzoroch. Vždy rada spájam vzory a farby, kombinujem moderné exotické motívy s grafikou v štýle “Bauhaus” a pridávam praktické športové prvky,““ povedala Consuelo Castiglioni, zakladateľka a kreatívna riaditeľka značky Marni.

Pozrite si našu fotogalériu kolekcie Marni v H&M

V minulosti značka H&M spolupracovala s módnymi domami a návrhármi ako Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Comme des Garçons, Jimmy Choo, Lanvin a Versace, ktorý pre švédsku značku navrhol tohtoročnú jesennú kolekciu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karl LagerfeldStella McCartney