Favorit z Bystrice si poradil s mladíkmi z HK Orange 20

Hokejisti počas 47. kola Slovnaft extraligy
Sprava: Banskobystrický útočník Branislav Bendík a nitriansky center Martin Uhnák počas prvej tretiny zápasu 47. kola slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy medzi HC'05 Banská Bystrica a HK Nitra. Banská Bystrica, 23. január 2011. Foto: SITA/Dušan Hein

PÚCHOV 27. januára (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – 47. kolo základnej časti:

HK Orange 20 – HC’05 Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Góly: 59. Bagin (Šimčák, Kalináč) – 24. Lažo (Paľov), 54. Rumpel (Češík), 56. Miroslav Hlinka (A. Bezák, Lisoň), 60. Rumpel (Bambúch, Vantroba)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – Brath, Výleta, 426 divákov

HK Orange 20: Šimboch – Čerešňák, Macejko, Trška, Pokovič, Perniš, Bagin, Kubica – Bene, Murček, Ihnaťo – Kalináč, Šimčák, Matoušek – Macík, Zigo, Matúš Chovan – Halás, B. Mráz, Krempaský

Banská Bystrica: Fedor – Cebák, Biro, Vantroba, Bambúch, Kubka, Paľov – A. Bezák, Miroslav Hlinka, Lisoň – Rumpel, Češík, Kútny – Lažo, Šechný, Hvila – Koval, Petro, Bendík

Po bezgólovej prvej tretine si v 24. min Lažo prebral prihrávku od Paľova, nakorčuľoval do útočného pásma a vypálil k bližšej žrdi. Jeho strela so šťastím prepadla Šimbochovi až za bránkovu čiaru – 0:1. Najzaujímavejšie bolo tretie dejstvo, v ktorom padli štyri góly. V 47. min Šimboch vyrazil ďalší Lažov pokus, z následnej dorážky triafal prázdnu bránku Hlinka, ale aj do tejto strely sa ešte Šimboch stihol hodiť a zachytiť puk. Skúsený Hlinka len nechápavo krútil hlavou. V 52. min sa po osi Vantroba – Češík dostal puk k Rumpelovi, ktorý do strieľanej prihrávky vložil svoju hokejku. Brankár HK Orange 20 v poslednej chvíli zareagoval a jeho strelu vyrazil. V 54. min hneď po Češíkovom vyhratom buly pálil z prvej Rumpel a doslova prestrelil Šimbocha – 0:2. O dve minúty neskôr Lisoň prihral Bezákovi, ktorý vystrelil na bránku. Šimboch jeho pokus ešte vyrazil, ale na následnú Hlinkovu dorážku bol už prikrátky – 0:3. V 59. min Šimčák prihral Baginovi, ktorý sa ocitol sám pred bránkou Banskej Bystrice. Útočník domácich chcel ešte prihrať lepšie postavenému spoluhráčovi, napokon sa rozhodol, že to skúsi sám a elegantným blafákom prekonal Fedora – 1:3. Dve sekundy pred koncom zápasu si Rumpel v rohu ihriska prebral prihrávku od Bambúcha, nakorčuľoval si pred bránku a uzavrel stav stretnutia.

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): „Zápas sme mali výborne rozohratý. Vstúpili sme do neho veľmi dobre. Poučili sme sa z predošlého duelu, ale padli sme znova na zem. Ešte šesť a pol minúty pred koncom sme prehrávali len 0:1 a boli sme stále v hre. Začali sme trochu ofenzívnejšie myslieť, urobili sme niektoré chybičky. Ale výkon chlapcov až na samotný záver bol veľmi dobrý, disciplinovaný, takticky veľmi dobre organizovaný. Vytvárali sme si dobré príležitosti, ktoré sme nevyužili. Škoda štvrtého gólu, ktorý padol dve sekundy pred koncom a narušil trochu výsledok. Chlapci odviedli dobrú, poctivú robotu.“

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Dnes sme dosiahli povinné víťazstvo, hoci sa nerodilo ľahko. Dlho sme nevedeli dať gól. Prvá tretina bola bezgólová, v druhej sme strelili jeden gól. Mladíci dobre a húževnato bránili, boli aj nebezpeční v útoku. Dávali sme si pozor, aby sme nedostali zbytočný vyrovnávajúci gól. Pred koncom zápasu prišiel aj druhý a tretí upokojujúci gól. Škoda, že v závere chlapci nepomohlo brankárovi Fedorovi k nule.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po 47. kole – aktualizované znenie po kontumácii duelu HC’05 Banská Bystrica – HK Nitra (5:0):

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 49 30 10 3 6 176:92 113
2. HK Poprad 49 27 5 6 11 160:110 97
3. HC’05 Banská Bystrica 50 26 5 5 14 166:121 93
4. HC Slovan Bratislava 49 22 4 5 18 143:120 79
5. Dukla Trenčín 50 22 3 3 22 125:149 75
6. HKm Zvolen 49 19 5 7 18 139:127 74
7. HK 36 Skalica 50 17 5 4 24 140:155 65
8. MHC Mountfield Martin 50 18 1 7 24 130:158 63