Aktualizované: FC Barcelona pokračuje bez prehry, Real Madrid zaváhal v Seville

FC Barcelona
FC Barcelona oslavuje po úspešnom zákroku v zápase proti Villarrealu 9. mája 2018 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 9. mája 23:50

MADRID 9. mája (WebNoviny.sk) – Už istý španielsky majster FC Barcelona pokračuje v ťažení bez prehry v najvyššej španielskej futbalovej súťaži. V stredajšom stretnutí dohrávaného 36. kola na vlastnom ihrisku zdolal Villarreal 5:1.

„Blaugranas“ rozhodli už v prvom polčase, ktorý ovládli 3:0. Postupne sa presadili Coutinho, Paulinho a Lionel Messi v závere zápasu dvakrát skóroval Ousmane Dembélé. O čestný úspech hostí sa postaral po zmene strán Nicola Sansone. Katalánci v domácej súťaži zatiaľ naposledy prehrali 8. apríla 2017, v aktuálnom ročníku La Ligy ešte neokúsili trpkosť prehry.

Real Madrid prehral v Seville s FC 2:3. „Biely balet“ inkasoval v prvom polčase dva góly – hrdinami domácich boli Wissam Ben Yedder a Miguel Layún. Real mohol v druhom polčase skorigovať, ale Sergio Ramos z pokutového kopu trafil iba brvno, ten istý hráč vlastným gólom poslal domácich do napokon rozhodujúceho trojgólového vedenia.

Madridčania síce v závere zdramatizovali duel, keď najprv skóroval Borja Mayoral a Sergio Ramos sa pri druhej exekúcii pok. kopu nepomýli, ale zverenci Zinedina Zidana na bod nedosiahli.

La Liga – 36. kolo

• výsledky stredajších zápasov

Barcelona – Villareal 5:1 (3:0)
Góly: 87. a 90.+ O. Dembélé 11. Coutinho, 16. Paulinho, 45. Messi – 54. Sansone

Sevilla – Real Madrid 3:2 (2:0)
Góly: 26. Ben Yedder, 45. Layún, 84. Sergio Ramos (vlastný) – 87. Mayoral, 90.+ Sergio Ramos (z pok. kopu)