Federer za 62 minút zničil Lópeza, dosiahol jubilejný triumf

Roger Federer
Švajčiarsky tenista Roger Federer počas štvrťfinálového zápasu na turnaji v Cincinnati, v ktorom zdolal Španiela Feliciana Lópeza za 62 minút 6:3, 6:4. Foto: SITA/AP

CINCINNATI 22. augusta (WEBNOVINY) – Švajčiarsky tenista Roger Federer počas kariéry nazbieral už 40 víťazných zápasov na turnaji Western & Southern Open v Cincinnati. To zatiaľ posledné je z piatkového štvrťfinále aktuálneho ročníka, v ktorom zdolal Španiela Feliciana Lópeza 6:3, 6:4.

López podľahol Federerovi už 12-krát

Už legendárny 34-ročný Švajčiar za 62 minút nasúkal španielskemu rovesníkovi 26 víťazných úderov vrátane osem es. López je jedným z tých nešťastníkov, ktorí proti Federerovi zatiaľ neuhrali ani jedno víťazstvo – bilancia 0:12.

„Na kurte som sa cítil veľmi dobre, najmä prvý set bol podľa môjho gusta. V druhom sete bolo dôležité, že som v šiestom geme zvládol situáciu za stavu 0:40 pri svojom podaní. Zo skúseností viem, že takýto zápas by sa mohol zvrtnúť v prospech súpera veľmi rýchlo,“ povedal Federer po postupe do semifinále.

Federer hrá pätnástykrát na obľúbenom podujatí v americkom Ohiu, počet zápasových triumfov zaokrúhlil na 40 (bilancia 40:8) a útočí už na siedmy titul. S pohárom nad hlavou sa tešil v rokoch 2014, 2012, 2010, 2009, 2007 a 2005.

Murray otočil zápas

V semifinále mu stojí v ceste Brit Andy Murray, čiže hráč, ktorý ho vďaka minulotýždňovému triumfu na Rogers Cupe v Montreale preskočil vo svetovom rebríčku na druhom mieste. Murray vo štvrťfinále vyradil nebezpečného Francúza Richarda Gasqueta (12.) 4:6, 6:1 6:3.

Bol to v podaní 28-ročného škótskeho rodáka už 56. víťazný zápas na hlavnom okruhu ATP World Tour v tejto sezóne, čo je najviac spomedzi všetkých hráčov. „Každé stretnutie, v ktorom musím otáčať stav a riešiť náročné situácie, ma posúva vpred,“ povedal Murray po súboji s Gasquetom.

Federer a Murray odohrali proti sebe 24 zápasov, bilancia je mierne na strane Švajčiara 13:11. Zatiaľ naposledy v semifinále tohtoročného Wimbledonu Federer triumfoval nad Murraym 7:5, 7:5, 6:4. V Cincinnati si zahrali proti sebe aj vlani, vo štvrťfinále zvíťazil Federer 6:3, 7:5.