Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PEVŠ logo
PEVŠ logo
28. 09. 2012 11:07 Aktuálne správy od Webnoviny.skSITA Diskusia

FEP PEVŠ a Matador úspešne zavŕšili spoločný projekt

BRATISLAVA 28. septembra (WBN/PR) – Fakulta ekonómie a podnikania Paneurópskej vysokej školy v Bratislave v spolupráci so spoločnosťou Matador, a.s. úspešne zavŕšila projekt certifikácie kvality vzdelávacích programov vo firme. Na jeho základe získal Matador, a.s. medzinárodný certifikát kvality vzdelávania od Engineers Ireland.

FEP PEVŠ riešila počas dvoch rokov výskumný i aplikačne orientovaný projekt, ktorého cieľom bolo mapovať situáciu v priestore podnikateľských subjektov, osobitne ich programy dlhodobého odborného vzdelávania vlastných inžiniersko-technických pracovníkov. Celý projekt bol organizačne zabezpečovaný prestížnou írskou profesionálnou organizáciou Engineers Ireland, ktorá má oprávnenie udeľovať certifikát vzdelávacích programov v prostredí Európskej únie.

Na pilotnom projekte participovali riešiteľské kolektívy z Írska, Portugalska, Slovinska, Rumunska a Slovenska. V každej z uvedených krajín sa v rámci riešenia projektu, za účasti medzinárodného konzultačného a audítorského tímu, vykonala hĺbková analýza a hodnotenie vzdelávacích programov vo vybranom výrobnom podniku s vyšším zastúpením inžinierskych a technicky orientovaných pracovníkov.

Partnerom Fakulty ekonómie a podnikania v tomto projekte za slovenskú stranu bol podnik Matador, a.s. Za plnej podpory zo strany vedenia podniku pracovníci jeho oddelení pre rozvoj ľudských zdrojov pod vedením Ing. Jaroslava Zigu spracovali sumárne výsledky svojej činnosti a medzinárodnému tímu hodnotiteľov prezentovali vlastné programy dlhodobej starostlivosti o inžinierskych a technických pracovníkov. Bola konštatovaná mimoriadne vysoká úroveň a systematická starostlivosť o vzdelávanie vlastných odborných pracovníkov.

Po pripomienkovom konaní boli niektoré programy doplnené a upravené tak, aby odpovedali certifikačným kritériám írskej organizácie Engineers Ireland.

Záverečné hodnotenie predložených dokumentov potvrdilo, že podnik Matador, a.s. v plnom rozsahu spĺňa všetky kritéria pre udelenie certifikátu potvrdzujúceho európsku kvalitu jeho dlhodobých vzdelávacích programov.

Diplom o udelení certifikátu odovzdali zástupcovia slovenského riešiteľského kolektívu – prof. Ladislav Kabát a doc. Pavol Molnár vedúcim pracovníkom Matador Group, ktorí uvedené formy vzdelávania budujú a zaisťujú.

Projekt bol v plnom rozsahu financovaný zo strany Európskej únie. Jeho výstupy budú zužitkované pri výučbe viacerých predmetov, orientovaných na oblasť ľudských zdrojov a vytvárajú aj dobré podmienky pre ďalšie rozširovanie medzinárodnej spolupráce fakulty i školy v oblasti aplikovaného výskumu.

Odporúčané články

Dve fakulty PEVŠ podľa ARRA lídrom v ukazovateli vzdelanie Európska trampolína

Neprehliadnite

Ústavný súd podľa Danka nezhorel, parlament bude opäť voliť kandidátov na sudcov Dopravné obmedzenia v Bratislave: Obchádzkové trasy a opatrenia polície (foto + video) Petra Vlhová nemala cestu za zlatom z majstrovstiev sveta jednoduchú, chyby ju nútili riskovať Pellegrini sa kritikou akoby chcel odlepiť od starého vedenia strany Smer-SD, vyhlásil Baránek Donald Trump je nominovaný na Nobelovu cenu za mier, posťažoval sa však na Obamu Foto: Autobus MHD zrazil v Bratislave cyklistu, muž zomrel počas prevozu do nemocnice Aktualizované: HC Slovan Bratislava neuspel v Moskve, s CSKA uhral rovnaké skóre ako v domácom zápase Špeciálny prokurátor Kováčik hovorí o úniku bankového tajomstva a zvažuje trestné oznámenie
string(257) ", , "

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Z kategórie Aktuálne správy

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.