Ferguson spomínal na smrť mladého černocha, strieľalo sa

Pochod vo Fergusone poznačila streľba
K potýčke medzi políciou a demonštrantami došlo v americkom Fergusone po pokojnej spomienkovej akcii venovanej pamiatke 18-ročného Afroameričana Michaela Browna, ktorého 9. augusta 2014 zastrelil belošský policajt Darren Wilson. Ferguson, 9. augusta 2015. Foto: SITA/AP

FERGUSON 10. augusta (WEBNOVINY) – Dvoch ľudí zranili v noci na pondelok guľky pri potýčke medzi políciou a demonštrantami, ku ktorej došlo v meste Ferguson v americkom štáte Missouri po pokojnej spomienkovej akcii venovanej pamiatke 18-ročného Afroameričana Michaela Browna. Toho presne pred rokom zastrelil vo Fergusone belošský policajt. Informovala o tom agentúra Reuters.

Obrazom: Pochod vo Fergusone poznačila streľba

K streľbe došlo po tom, keď sa polícia pokúšala rozohnať demonštrantov, ktorí začali blokovať dopravu a rozbíjať výklady na ulici, kde sa vlani začali nepokoje vyvolané tragickou smrťou mladého černocha. Zdravotný stav či identita osôb, ktoré utrpeli strelné zranenia, nebol bezprostredne známy.

Vo Fergusone sa uskutočnilo niekoľko spomienkových podujatí. Už v sobotu večer sa viac ako 200 ľudí zišlo pred sídlom polície, akcia prebehla pokojne. V nedeľu sa konali ďalšie podujatia, z ktorých viaceré organizoval Brownov otec. Černošský tínedžer Michael Brown 9. augusta 2014 ukradol škatuľu cigár z obchodu s potravinami vo Fergusone len niekoľko minút pred tým, než ho zastavil a zastrelil belošský policajt Darren Wilsonom.

Obrazom: Belošský policajt zastrelil v USA černošského mladíka

Tento incident v nasledujúcich dňoch vyvolal nepokoje v rôznych amerických mestách. Vlna násilia vypukla aj v novembri po tom, čo sa veľká porota rozhodla neobviniť Wilsona z Brownovej smrti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael Brown