Fialková sa v stíhačke na ZOH 2018 v Pjongčangu nevedela vysomáriť z podmienok

Paulína Fialková
Slovenská biatlonistka Paulína Fialková v cieli stíhacích biatlonových pretekov žien na 10 km na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu. Kórejská republika, Pjongčang, 12. február 2018. Foto: SITA/Martin Medňanský.

PJONGČANG 12. februára (WebNoviny.sk) – Nie každý deň je nedeľa, platilo aj pre Slovenku Paulínu Fialkovú v stíhacích pretekoch biatlonistiek na ZOH v kórejskom Pjongčangu.

Prelink

Po sympatickom výkone a 11. mieste v šprinte, v stíhačke výrazne zlyhala pri streľbe. Výsledkom bolo až 8 nevydarených výstrelov, po dva na každej zo štyroch položiek.

Opäť lotéria vo vetre

Dvadsaťpäťročná Breznianka v mixzóne neronila slzy. skôr to brala ako zlyhanie, ktoré vo veterných podmienkach môže postihnúť ktorúkoľvek zo súperiek.

„Bola to znova lotéria vo vetre, nedokázala som sa s tým lepšie vyrovnať. Nebudem dlho smutná, dnes sa to asi mohlo stať každému, že takto strelí. Nebolo mi naklonené šťastie,“ uviedla Paulína Fialková a neskôr svoje slová rozmenila na drobnejšie. „Nevedela som zareagovať na vietor, takpovediac vysomáriť sa z tých podmienok. Asi som to mala viac nechať na náhodu.. Nie ´cvakať´a zbytočne si lámať hlavu tým, koľko a kedy bude tých cvaknutí.“

S mrazom sa už zmierila

Aj v pondelok večer v Biatlonovom centre Alpensia mráz poriadne zachádzal za nechty, teplota vzduchu klesla pod -10 °C.

„Mráz? Už som sa s tým zmierila, nevšímala som si to. Teraz si musím oddýchnuť a skoncentrovať sa na vytrvalostný biatlon. Verím, že tam to už bude menej o vetre,“ povedala P. Fialková, zatiaľ druhá najúspešnejšia Slovenka na biatlone v Alpensii.

Tou najlepšou je, pochopiteľne, Kuzminová. „Strieborná Nasťa? Čo už môžem len povedať, je to fantastické,“ dokončila rozhovor P. Fialková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anastasia KuzminováPaulína Fialková