Fico a Kaliňák požiadali Žilinku o využitie paragrafu 363

Robert Fico, Robert Kaliňák
Expremiér Robert Fico a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo.

Generálneho prokuratúra Maroša Žilinku žiadajú obvinení líder opozičnej strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák o využitie paragrafu 363 v ich prípadoch. Potvrdil to pre agentúru SITA hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan. Ako prvá o tom informovala na svojom webe televízia Markíza.

Skladan uviedol, že Generálnej prokuratúre SR bol 15. júna doručený návrh na postup podľa paragrafu 363 a nasledujúce Trestného poriadku, o ktorom doposiaľ rozhodnuté nebolo. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry o sťažnostiach uvádzaných osôb voči uzneseniu o vznesení obvinenia doposiaľ nerozhodol,“ uzavrel.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v rámci akcie Súmrak obvinil Fica, Kaliňáka, Norbert Bödör a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Fico a Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dalibor SkladanMaroš ŽilinkaRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRSMER-SD