Fico nazval Kollára mafiánskou podržtaškou a pre kauzu Tipos ho chce odvolávať v parlamente

SMER SD: Zasadnutie predsedníctva strany
Zľava: Predseda Smeru-SD Robert Fico a podpredseda strany Juraj Blanár počas brífingu po zasadnutí predsedníctva v budove centrály. Bratislava, 2. júl 2020. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Predseda Smeru – sociálnej demokracie (Smer-SD) Robert Fico chce pre kauzu Tipos odvolať Borisa Kollára (Sme rodina) z funkcie predsedu Národnej rady SR (NR SR).

Povedal to na pondelkovej tlačovej konferencii v centrále strany v Bratislave. Zároveň vyzval prezidentku Zuzanu Čaputovú, mimovládnu organizáciu Transparency International Slovensko (TIS) a Nadáciu Zastavme korupciu, aby k tejto veci zaujali patričný postoj.

„Je nemysliteľné, aby bol vo funkcii predsedu parlamentu človek, ktorý je známou ,mafiánskou podržtaškou´. Na predsedníctve Smeru-SD preto navrhnem, aby sme začali zbierať podpisy na jeho odvolanie z funkcie,“ priblížil Fico.

Kauza Tipos

Predseda politickej strany Dobrá voľba Tomáš Drucker v sobotu 8. augusta informoval, že štátna lotériová spoločnosť Tipos podpísala s Fun rádiom zmluvu o reklamnej spolupráci na sumu 240-tisíc eur.

Zmluva garantuje, že Fun rádio dostane uvedenú sumu do konca roka, prípadne kým neodvysiela reklamné spoty v uvedenej hodnote. Vlastníkom Fun rádia je súčasný predseda NR SR Boris Kollár.

Podľa jeho slov ide zo strany Druckera o populizmus a zmluva medzi Tiposom a Fun rádiom nie je na sumu 240-tisíc eur. Obvinenia odmietli aj Tipos a Fun rádio.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárRobert FicoTomáš DruckerZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Dobrá voľbaSme rodinaSMER-SD