Fico podviedol obyvateľov z východu Slovenska, Pčolinský mu pripomenul akčné plány

SME RODINA BORIS KOLLÁR
Sprava: Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár a poslanec NR SR za hnutie Sme rodina Peter Pčolinský počas programovej konferencie hnutia Sme rodina v bratislavskej Inchebe. Bratislava, 20. máj 2017. Foto: SITA/Peter Maďar

BRATISLAVA 3. júna (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Robert Fico podľa poslanca NRSR za hnutie Sme rodina Petra Pčolinského podviedol obyvateľov okresov východného Slovenska, ktorí boli zahrnutí v Akčných plánoch.

Ako povedal Pčolinský dnes pre agentúru SITA, tie mali naštartovať najchudobnejšie regióny a vláda na svojich výjazdových zasadnutiach v týchto okresoch sľubovala tisíce pracovných miest a stovky miliónov eur na podporu projektov.

Výjazdové zasadnutia sa uskutočnili na prelome augusta a septembra 2016. Podnikatelia, starostovia a primátori mi potvrdili, že akčné plány stoja na bode mrazu, okresy sa zatiaľ nedočkali sľubovaných peňazí a viazne aj komunikácia s príslušnými úradmi,“ uviedol Pčolinský.

Pčolinský si myslí, že veľký podiel viny na tom nesie aj súčasný župan Peter Chudik (Smer-SD), ktorý bol jedným z hlavných spolutvorcov týchto akčných plánov. Podľa poslanca Sme rodina sa Chudík viac zaujíma o zveľaďovanie vlastného majetku ako o zveľaďovanie kraja. „Za 16 rokov pôsobenia Petra Chudika na poste predsedu VÚC sa Prešovský kraj stal najhorším miestom pre život v rámci Slovenska, keďže je tu najvyššia miera nezamestnanosti, najnižšia priemerná mzda a najväčší úbytok obyvateľstva do iných regiónov,“ vyhlásil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter ChudíkPeter PčolinskýRobert Fico